ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

НАБУ розслідує держвиплати окупованим СЕС з орбіти Шурми після сюжету Bihus.Info

Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження, в якому перевірятиме факти щодо здійснення оплат сонячним електростанціям, розташованим на тимчасово окупованих територіях, у період з липня 2022 до липня 2023 року.

За даними Bihus.Info, провадження зареєстровано 21 серпня 2023 року, через кілька днів після виходу редакційного розслідування "Сонячний бізнес родини зама Єрмака: сотні мільйонів за "електрику в окупації".

У журналістському матеріалі йдеться про те, що п’ять компаній, пов’язаних з братом та експідлеглим Ростислава Шурми, заступника керівника ОП, отримали за вказаний період приблизно 320 млн грн за електроенергію, нібито вироблену на окупованих територіях. Проплати за електроенергію також отримувала низка інших СЕС в окупації, зокрема станції, пов’язані з бізнесменом Василем Хмельницьким, та інші.

Редакція вказувала, що, за даними "Укренерго", більшість станцій на тимчасово окупованій території Запорізької області працює в несинхронному режимі з об’єднаною енергосистемою України з 1 липня 2022 року. Тобто вони не мали електричного зв’язку з нею через пошкоджені або вимкнені лінії електропередач. Крім того, за даними "Запоріжжяобленерго", відомості про обсяги виробленої електрики СЕС в окупації неможливо перевірити через відсутність дистанційного зв’язку з обладнанням.

П’ять фірм з орбіти Шурми, згадані в журналістському матеріалі, за даними Bihus.Info, фігурують і в досудовому розслідуванні НАБУ.

Провадження кваліфіковано за статтею про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, якщо такі дії вчинено в особливо великих розмірах або організованою групою (ч. 5 ст. 191 КК України).

Liked the article?
Help us be even more cool!