На Вінниччині 69 із 70 сайтів місцевої влади мають проблеми з доступністю – моніторинг
На 69 із 70 офіційних сайтів громад Вінниччини наявні проблеми з доступністю, коли подана на цих ресурсах інформація може бути частково або повністю недоступною для людей з інвалідністю та людей похилого віку.
Про це йдеться у звіті Вінницької обласної військової адміністрації (ОВА) про проведення моніторингу офіційних вебсайтів обласної військової адміністрації, районних військових адміністрацій та територіальних громад області.
Моніторинг проводився протягом другого-четвертого кварталів 2023 року. 70 сайтів протягом пів року перевіряли за методикою Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) – настанов з оцінювання вебдоступності. Україна доєдналася до Настанов з доступності вебвмісту (WCAG) 2019 року.
Сайти перевіряли за 10 параметрами:
- достатня контрастність тексту;
- наявність альтернативного тексту для всіх зображень;
- наявність доступного тексту для всіх гіперпосилань;
- наявність текстових міток для всіх кнопок;
- наявність текстових міток для полів форм;
- програмне визначення основної мови сторінки;
- відсутність помилок у коді сторінки;
- надання механізму для швидкого переходу до основного вмісту сторінки;
- маркування фокуса клавіатури;
- підтримка керування за допомогою клавіатури.
За кожен з цих параметрів сайти отримували 1 бал, якщо все гаразд, і 0, якщо умову не виконано.
За результатами моніторингу, лише одному із 70 досліджених вебсайтів можна надати максимальну оцінку базової доступності (10 балів). Загалом 4,3% сайтів (три сайти) мають високий рівень, 7% (п'ять сайтів) – достатній рівень, 55,7% (39 сайтів) – середній рівень та 33% (23 сайти) – низький рівень базової доступності.
Переважно, йдеться у звіті, проблеми доступності досліджених вебсайтів пов’язані з недосягненням таких складових:
- достатня контрастність тексту;
- наявність альтернативного тексту для всіх зображень;
- наявність доступного тексту для всіх гіперпосилань;
- програмне визначення основної мови сторінки;
- надання механізму для швидкого переходу до основного вмісту сторінки.
“Ці критерії є найменш реалізованими. Ступінь їх реалізації варіюється від 5,7% до 24,3%. Лише за двома критеріями “маркування фокуса клавіатури” та “підтримка керування за допомогою клавіатури” досягнуто 100% відповідності”, – йдеться у звіті Вінницької ОВА.
Високий рівень доступності мають офіційні сайти Вінницької ОВА (10 балів), Брацлавської селищної територіальної громади (9 балів) та Ладижинської міської територіальної громади (9 балів). Сайт Вінницької міської ради отримав 6 балів.
Моніторинг доступності проведено відповідно до Регіонального плану заходів на 2023–2024 роки щодо реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.
Help us be even more cool!