На війні загинув військовий фотограф та оператор Руслан Ганущак (оновлено)
На війні загинув військовий фотограф та оператор з Івано-Франківська, боєць 92-ї механізованої бригади ЗСУ Руслан Ганущак з позивним Остап.
Про це повідомляє видання “Галка” з посланням на його дружину Олександру Кодак.
Також про загибель Руслана Ганущака написала прессекретарка Івано-Франківського обласного ТЦК та СП Наталя Коцкович, з якою він разом служив у пресслужбі “Азову”.
“Це ми нашим дуетом знімали найкращі кадри і короткометражки з Широкиного, Гранітного, Бердянського, Лебединського, Марʼїнки. Ми пліч-о-пліч фіксували у своїх сюжетах всі злочини росії на Донбасі. Руслан був неймовірним! Мої смішні історії з війни зазвичай були повʼязані з ним”, – написала Наталя.

Вона також згадала, як Руслан Ганущак вивозив групу під час мінометного обстрілу в Широкиному (Донецька область).
“Коли всі вже молилися, він просто спокійно обертав до нас голову і казав: “Я і цього разу вас вивезу”, – зазначила Наталя.
Вона також розповіла, що Руслан знімав відео, фотографував та готував матеріали про війну в Україні. Його світлини з війни побачили в Америці та Англії.
Також він зняв фільм про грузинських добровольців в Азові “Брат за брата”.
А рік тому, коли Руслан вже служив у 92 механізованій бригаді ЗСУ, в Івано-Франківську організували його виставку світлин, додала Наталя Коцкович.
За даними видання “Місто”, відео, які знімав Руслан на війні, неодноразово транслювали центральні українські канали та іноземні медіа. Також Руслан був гідом військового кореспондента Los Angeles Times Сергія Лойка на передовій.
Видання Telegraf зазначає, що 2016 року Руслан Ганущак зняв документальний фільм про війну на Донбасі “Два дні в Іловайську” – про те, з чого починався Іловайський котел.
Оновлення. Військовий кореспондент, старший сержант розвідувального відділення 92-ої штурмової бригади Руслан Ганущак загинув 11 січня 2025 року під час виконання бойового завдання поблизу Суджі на Курщині, йдеться в петиції на сайті президента з проханням присвоїти йому посмертно звання “Героя України”.
Руслан Ганущак з 2014 року як оператор SPILNO.tv та DW задокументовував події на Майдані, пізніше на Сході України. Згодом як військовий кореспондент з позивним “Остап” добровольцем долучився до лав батальйону “Азов”.
“Він не лише бере участь у бойових діях, але й стає одним із перших документалістів війни, фіксуючи злочини російських військових у таких містах, як Широкине, Гранітне, Бердянське, Лебединське та Мар’їнка. Саме “Остап” підняв прапор на вишці над звільненим селищем Широкине у 2015, рятує зі зруйнованої домівки на Харківщині в 2022 український прапор та життя товаришів”, – йдеться у петиції.
Також Руслан був гідом військового кореспондента “Los Angeles Times” Сергія Лойка на передовій, “завдяки чому його фотографії потрапляють на перші шпальти зарубіжної преси”, а зняті Русланом “фільми дають можливість відтворити історію добровольчого руху, показати світу правду про страшну реальність війни та героїзм українських добровольців”.
З початку повномасштабного вторгнення у 2022 році Руслан Ганущак працював як оператор ТСН каналу “1+1” разом з воєнним кореспондентом Андрієм Цаплієнком, висвітлював бойові дії. Під час однієї зі зйомок під час обстрілу, за свідченням А.Цаплієнка, Руслан Ганущак “врятував моє життя та цілій групі журналістів”.
За даними Інституту масової інформації, Руслан Ганущак став 96-м медійником, який загинув унаслідок повномасштабної агресії Росії проти України.
Help us be even more cool!