ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

На UATV стартує цикл сюжетів про російську агресію в Грузії "П’ять днів війни"

08.08.2018, 11:46
Фото - uatv.ua

На телеканалі UATV стартує цикл сюжетів про російську агресію в Грузії “П’ять днів війни”. Про це повідомляється на сайті UATV.

Цикл сюжетів “П’ять днів війни” виходитиме на телеканалі з 8 по 12 серпня у випусках новин російською і англійською мовами.

“Ми приїхали до Грузії 1 серпня. У нас було всього п’ять днів, щоби зрозуміти, наскільки змінилося життя людей після десяти років конфлікту в Цхінвальському регіоні. Тоді, 8 серпня 2008 року, за п’ять днів війни загинули 162 військовослужбовці, понад 25 тисяч осіб стали біженцями. Найстрашніше було змиритися, розповіла нам дівчина на ім’я Мака Кахніашвілі. Вона – вимушена переселенка із Цхінвалі. У війні в Абхазії вона втратила старшого брата. А під час бомбардування у Цхінвалі загинула її мама. Під час інтерв’ю вона робить паузи і плаче. І я розумію, що навіть через десять років жахи війни її переслідують”, – розповіла  авторка циклу сюжетів, журналістка UATV Юлія Божко.

Знімальна група побувала в найбільшому з 34 поселень для вимушених переселенців – Церовані, зараз там проживають 7 тисяч осіб. Всього у Грузії, враховуючи події в Абхазії та у Цхінвальському регіоні, – понад 260 тисяч біженців.

“Тільки 60 відсотків з них забезпечені житлом. Із Церовані деякі жителі їздять до родичів на окуповану територію. У так званій Південній Осетії нині, за ​​різними даними, налічують до 20 російських військових баз. Одну з них ми бачили в селі Ахмаджі”, – розповіла Юлія Божко. За її словами, тема Грузії дуже важлива, оскільки гібридна війна, яку веде Росія, триває.

В інтерв’ю UATV секретар Ради безпеки Грузії Давид Раквіашвілі розповів, що міжнародна спільнота у 2008 році не вірила, що може відбутися окупація. Він сказав, що тоді було ясно – це тільки початок, і це продовжуватиметься. Але тоді ця ситуація не сприймалася міжнародною спільнотою.

Також знімальна група телеканалу побувала в декількох кроках від окупованої території.

“Місцями уздовж умовних кордонів протягнуто колючий дріт, він огороджує понад п’ятдесят кілометрів. Щодня лінію зіткнення перетинає до 300 людей. Є випадки їхніх зникнень. У 2017 році відомо про 136 незаконних затримань, у цьому році за сім місяців – вже понад 60 людей затримано окупаційною владою. Уздовж лінії розмежування – понад п’ятдесят сіл. І практично всі вони, за інформацією одного з грузинських добровільних рухів “Наша сила в єдності”, перебувають у зоні ризику. Ми побували неподалік від села Кода. Там російські військові постійно патрулюють так званий кордон. Добровольці зафіксували, як вони заходять на підконтрольну Грузії територію. Вони вважають, що в планах окупантів – зсунути кордони, захопивши ще більше землі”, – розповіла журналістка.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!