ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

На шведський телеканал поскаржилися через сюжет із Херсона, де люди “раділи” громадянству рф

05.08.2022, 10:35
Фото – SVT
Фото – SVT

Шведський суспільний мовник SVT був змушений виправдовуватися через сюжет про роздавання російських паспортів в окупованому Херсоні, який глядачі розкритикували як однобокий і такий, що підігрує російській пропаганді, повідомляє “Європейська правда”.

Сюжет під назвою “Український контрнаступ після ракетного обстрілу” вийшов на SVT ще 28 липня. Спершу ведуча розповідає про спроби України деокупувати Херсон, після чого показують кадри авторства Reuters, як кілька людей приймають громадянство рф.

Цей процес люди коментують словами: “Просто сльози на очах”, “Щаслива, дякую”. Ведуча не пояснює, який стосунок має до теми контрнаступу українських сил є отримання громадянства рф, але підкреслює, що отримати російський паспорт зібралася “невелика група” українців.

До наглядової ради радіо і телебачення Швеції надійшло щонайменше 25 скарг на сюжет. В одній стверджується, що сюжет “поширює російську пропаганду під час війни, що навряд чи сумісне з журналістською етикою”.

В іншій скарзі зазначається, що Херсон називають “підконтрольним росії” містом, тоді як насправді він окупований, а всі кадри нібито з Херсона “просякнуті російською пропагандою”. Кілька критичних матеріалів вийшли й у шведських ЗМІ.

Ще 1 серпня SVT опублікував на своєму сайті коментар керівниці новинної служби Шарлотти Фриборг. Вона стверджує, що матеріал не є російською пропагандою, оскільки його знімала на місці команда Reuters, які “могли фіксувати все що хотіли без нагляду з боку російських військових”.

“Але, оскільки матеріал викликає питання, ми мали чітко зазначити джерело”, – визнає Фриборг і додає, що херсонці, які вирішили отримати російський паспорт – “зображення з війни в Україні”, але воно потребувало більшого контексту.

“Приміром, нічого не було сказано про те, скільки жителів Херсона захотіли стати громадянами Росії, які в них для цього були причини або ж навіщо Росії роздавати паспорти. Ми мали б дати глядачам більше контексту”, – йдеться в заяві.

Liked the article?
Help us be even more cool!