ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

На сайті газети “Ратуша” з'явилася фейкова новина, стосунку до якої редакція не має

26.09.2019, 10:19

Редакція газети “Ратуша” (Львів) повідомляє, що 25 вересня на її сайті було опубліковано фейкову новину, яку редакція не розміщувала. У виданні кажуть про можливу хакерську атаку. Про це повідомляється на фейсбук-сторінці видання. 

Так, 25 вересня сайті газети була опублікована новина під назвою “На навчаннях у Яворові польський військовослужбовець застрелив українського солдата”. 

“Повідомляємо, що редакція газети “Ратуша” цієї інформації на сайті не розміщувала. Припускаємо, що на наш сайт відбулася хакерська атака, внаслідок чого з’явилася ця фейкова новина”, – йдеться в повідомленні. 

У “Ратуші” повідомили, що у зв'язку з інцидентом сайт тимчасово призупинив роботу, триває технічна перевірка ресурсу. Редакція намагається з'ясувати обставини інциденту.

Як повідомляє СтопФейк, аналогічна новина з'явилася на деяких російських та українських онлайн-ЗМІ. Зі свого боку відділ комунікації поліції Львівської області повідомив, що інформація не відповідає дійсності, наголосив, що такого повідомлення не готував і не оприлюднював, і закликав ЗМІ не поширювати фейку.

Як повідомляв ІМІ, 28 серпня редакція “Нового времени” заявила про злам сайту NV.ua невідомими. Кіберзлочинці отримали доступ до адмінпанелі та розмістили фейкову інформацію із заголовком “Українські військовослужбовці – головна проблема Яворівського навчального центру”. 

Збройні сили України назвали фейком нібито блог американського підполковника Роберта Трейсі, де була критика на адресу українських солдатів.

Англомовний блог із заголовком “Українські солдати – найслабше місце Яворівського навчального центру” був опублікований 23 серпня. У ньому Трейсі нібито звинувачує українських солдатів у незнанні англійської мови, ледарстві, жадібності, поголовному пияцтві, слабкій освіченості та корумпованості.

28 серпня редакція видання Depo.ua повідомила, що їхній сайт було зламано і розміщено недостовірну інформацію щодо Збройних сил України – новину “Українські військовослужбовці – головна проблема Яворівського навчального центру”.

Liked the article?
Help us be even more cool!