ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

На Полтавщині поліція провела обшуки в інстаграм-блогерів, які заманювали людей у фінансову піраміду S-Group

03.10.2023, 10:43
Надія Кучер

У Полтаві та Кременчуці правоохоронці провели обшуки в інстаграм-блогерів Іллі Крамера та Марини Манюненко (Ricci), які рекламували на своїх сторінках фінансову піраміду S-Group.

Про це з посиланням на власні джерела повідомляє видання "Полтавщина". 

"З власних джерел "Полтавщині" стало відомо, що в п’ятницю, 29 вересня, поліція провела обшуки в інстаграм-блогерів, зокрема й з Полтавщини, які активно заманювали людей у фінансову піраміду. За нашою інформацією, обшуки проводили, зокрема, у кременчужанки Марини Манюненко (псевдонім Ricci) та полтавця Іллі Крамера. Їм інкримінують шахрайство (ст. 190 КК)", – повідомляє видання. 

Наприкінці травня "Полтавщина" писала про полтавських інстаграм-блогерів з мільйонною аудиторією, які заманюють людей у нову фінансову піраміду під назвою S-Group. У статті журналісти детально описали, які ознаки фінансової піраміди має цей фонд

Фактично першим, хто почав просувати фонд S-Group у Полтавській області, за дослідженням "Полтавщини", був блогер Ілля Крамер (@kramerilya). Також заманювали в піраміду блогерка з Кременчука Марина Манюненко (псевдонім Marina Ricci, @marinaricci_official) та її колишня помічниця по магазину Марина Белова (@marina.belovaa). Активно рекламували піраміду колишній слідчий з Нових Санжар Максим Новіков (@maksss_novikov), друг Іллі Крамера Сергій Симянко (@sergeu_simyanko), полтавська б'юті-блогерка Альона Іщенко (@alena_ischenko_life) та адвокат із Кременчука Роман Григораш (@roman_hrygorash).

Також "Полтавщина" пише, що фінансову піраміду S-Group активно просували й у Росії. У розпал повномасштабного вторгнення в Україну місцеві правоохоронці зацікавилися фондом через те, що його українські лідери допомагали ЗСУ через спільноту інвесторів United Invest Team. Після обшуків у російських партнерів S-Group фонд підчистив сторінку в Instagram, видаливши з неї всі згадки про допомогу армії та зв’язки з пірамідою. Згодом деякі блогери пов’язали аудит фонду саме з тим, що ним зацікавилися російські правоохоронці.

Едуард Ткаченко, представник видання "Полтавщина", у коментарі полтавській представниці ІМІ повідомив: редакція припускає, що обшуки, зокрема, відбулися як реакція на їхнє розслідування.  

"У травні один зі співробітників нашої редакції проходив курс лекцій зі створення відео для соцмереж від Prague Civil Society Centre (Video Quest). Завершивши курс, учасники мали створити та показати менторам власну роботу. Оскільки в той час ми активно експериментували з аудиторією Instagram, вирішили створити відео саме під цю соцмережу. Для цього потрібно було вибрати тему, що добре підходить саме для неї. Проаналізувавши публікації найпопулярніших місцевих інстаграм-блогерів, звернули увагу, що багато хто з них уже тривалий час рекламує фонд S-Group, водночас не бувши експертами у сфері інвестицій. Демонструючи картинку розкішного життя, вони переконували людей, що ті теж можуть так само розбагатіти, інвестуючи в S-Group. На жаль, доволі часто це спрацьовувало. Провели власне дослідження роботи цього фонду і переконалися, що він є звичайною фінансовою пірамідою", – говорить Едуард Ткаченко.

Медійник говорить, що хотіли зробити повноцінне відеорозслідування в стилі Bihus.info, але через брак часу та відсутність хорошої техніки для знімання і монтажу, довелося від цієї ідеї відмовитися.

"Бо комп'ютер просто зависав під час нарізки та склейки довгих відео. Натомість ми зробили два відеотизери до цього розслідування: один одразу після завершення попереднього аналізу теми, коли зрозуміли, що робитимемо повноцінний матеріал, – щоб заінтригувати аудиторію. Другий – одразу після публікації матеріалу на сайті. Обидва тизери спрацювали дуже класно і допомогли привести людей з інстаграм-бульбашки на наш сайт. Наше розслідування вийшло 25 травня і, судячи зі статистики, потрапило прямо в цільову аудиторію, бо вже 6 червня один з наших читачів повідомив про перші проблеми з виплатами в цьому фонді, який до цього "успішно" працював уже кілька років. Далі фонд почав розвалюватися саме так, як ми й прогнозували в статті: почалися проблеми з програмою-гаманцем, і люди залишилися власниками великих сум у криптофантиках. Організатори фонду через блогерів (які потікали за кордон) спочатку пояснювали це технічними роботами, потім аудитом. Зрозуміло, що гроші ніхто нікому досі не повернув”, – розповів Ткаченко. 

У "Полтавщині" розповіли: їхні джерела підтвердили, що кілька днів тому у двох кременчуцьких і одного полтавського блогера були проведені обшуки, пов'язані з темою S-Group. 

"Імена вони не називають, але, схоже, це саме фігуранти нашого розслідування, чиї імена ми зберегли там "для історії". Що стало приводом для обшуку – наша стаття, чи заяви потерпілих, чи і те і інше, – ми поки не знаємо. Ймовірно, це взагалі пов'язане з діяльністю фонду на Росії і тим, як United Invest Team приховували пости про допомогу ЗСУ", – говорить Едуард Ткаченко.

У коментарі полтавській представниці ІМІ Юрій Сулаєв, керівник пресслужби ГУ Нацполіції в Полтавській області сказав, що станом на зараз у нього немає інформації про обшуки в блогерів, які рекламують S-Group. 

Liked the article?
Help us be even more cool!