8 липня у селі Червона Слобода (Черкаська область) кореспондент черкаського телеканалу «Антена» Роман Шовенко постраждав від рук сільського голови Миколи Котка та його помічника. Намагання отримати коментар для журналіста закінчилося штурханиною та погрозами з боку владців. За фактом перешкоджання професійній діяльності Романа Шовенка порушено кримінальну справу, повідомляється на сайті телеканалу.
Як пише видання, після закінчення сесійного засідання журналіст звернувся до Котка з проханням прокоментувати ситуацію з об'єднанням територіальних громад Черкаського району, зокрема, що стосується листа-погодження від Хуторської сільради про їхнє влиття до червонослобідської громади.
“Днями в ефірі телеканалу вийшов матеріал, де прокомуністичний голова Хуторської сільради не знайшов порозуміння з мешканцями села в питанні об'єднання громад і збори висловилися категорично проти цього. Отже, маючі всі підстави думати, що рішення Хуторської громади сфальшоване, Роман вирішив уточнити інформацію у голови Червонослобідської сільради”, – повідомляється на сайті.
Микола Котко не адекватно відреагував на запитання та сказав, що говоритиме лише з журналістами. Журналіст показав посвідчення ТК “Антена”, де чітко зазначено професійний статус Романа, однак це не переконало сільського голову. Котко не стримався, почувши питання про незаконне видобування піску на території села, та ледь не зніс з ніг журналіста. Тим часом помічник сільського голови намагався вирвати камеру.
Про інцидент Роман Шовенко поінформував головного редактора ТК “Антена” Валерія Воротника. Воротник прокоментував ситуацію на своїй сторінці у Фейсбуці. “Кажуть, Котко звернувся до міліції з заявою, що на нього напав журналіст. … Думаю, що тепер ми маємо всі підстави голосно заявити про афери та аферистів, які під себе, під власні бізнес-інтереси намагаються переформатувати Черкаський район. Думаю, що ми звернемося і до Президента України і до депутатів ВР. Ситуація насправді ганебна”, – зазначив Валерій.
Також він додав, що вони вимагатимуть від прокуратури та МВС порушення кримінальної справи відносно Котка за перешкоджання законній діяльності журналіста.
В керівництві УМВС в Черкаській області пообіцяли прокоментувати інформацію про порушення кримінальної справи, додав Воротник.