ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

На Півночі Криму блокується сигнал семи українських радіостанцій - дослідження

13.05.2019, 14:05

Сигнал семи українських радіостанцій повністю або частково заглушується сигналом російських FM-станцій у 20 населених пунктах на півночі анексованого Криму.

Про це йдеться в моніторингу Кримської правозахисної групи (КПГ), проведеному в березні-квітні 2019 року.

Представники Кримської правозахисної групи перевірили 13 частот семи українських радіостанцій, які отримали від Нацради з телебачення і радіомовлення дозвіл на мовлення на території Північного Криму з підконтрольних Україні селищ Чонгар і Чаплинка, що розташовані поруч з адмінкордоном ("Армія FM", "Радіо Крим.Реалії", "Радіо НВ", "UA: Радіо “Промінь”, Meydan FM, "Перець FM", "Стильне", "UA: Радіо “Культура”).

Моніторинг був організований за допомогою автомагнітол у 20 населених пунктах Північного Криму, розташованих поруч з пунктом пропуску Чаплинка.

“Результати моніторингу показали, що станом на початок квітня 2019 року на семи частотах вдалося зловити сигнал двох з цих станцій і лише у двох населених пунктах із 20 досліджених”, - повідомляє КПГ.

За результатами дослідження, на частоті радіо “Мейдан” у 17 населених пунктах чутно російське радіо “Супутник у Криму”. На частоті “Крим.Реалії” немає сигналу у всіх 20 населених пунктах, на частоті “Армії FM” і "Радіо НВ" також немає сигналу. “Перець FM” чутно тільки в одному населеному пункті з 20, водночас у 18 населених пунктах на цій частоті звучить російське радіо “Море”. Радіо “Культура” чутно тільки у двох населених пунктах із 20, а в 17 населених пунктах зі списку моніторингу звучить російське радіо “Крим”.

На частоті радіо “Промінь” у 19 населених пунктах звучить підконтрольне окупаційній владі радіо “Ватан Седаси”. В одному населеному пункті - немає сигналу.

Блокування сигналу цих українських радіостанцій у зазначених населених пунктах ведеться також і на інших частотах, які вони отримали для мовлення з Чонгара.

“З огляду на результати моніторингу можна зробити висновок, що останнім часом окупаційна влада Криму навмисно глушить сигнал українських мовників, зокрема і за допомогою ввімкнення російських радіостанцій на тих самих частотах”, - йдеться в дослідженні.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!