ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

На новорічні свята кремлівські "тролі" найактивніше атакували Україну – EUvsDisinfo

08.01.2021, 14:11
Фото – theolivepress.es
Фото – theolivepress.es

Протягом минулого тижня, на який припали новорічні та різдвяні свята, кремлівські пропагандисти продовжували інформаційну кампанію з дискредитації політики Заходу, зокрема у сфері вакцинації проти коронавірусу, але майже половина випадків дезінформації в російських виданнях була присвячена Україні. Як повідомляє Укрінформ, про це в четвер у черговому огляді розповіло європейське видання EUvsDisinfo, що виходить під егідою Європейської служби зовнішніх дій.

"Одна річ, яка залишається незмінною, і, ймовірно, не зміниться в новому році – це обрання України як головної цілі кремлівських дезінформаторів. Майже половина випадків, зафіксованих цього тижня, були присвячені Україні. Відповідно до повідомлень прокремлівських медіа, Україна продовжує перебувати "на межі колапсу". Теми "зовнішнього контролю", "геноциду" та "нацизму", як і раніше, вивергатимуться з їхніх сторінок у 2021 році", – припускають автори публікації.

EUvsDisinfo наводить цікавий факт: російський націоналістичний сайт "Царьград" провів опитування щодо визначення "русофоба року". Лідером такого опитування став… президент Туреччини Ердоган, який, за версією російських пропагандистів, 2021 року має намір атакувати райони на Сході України, що перебувають під російським контролем, разом із президентом Зеленським. Водночас Президент України не потрапив навіть до першої п’ятірки в списку "найбільших світових русофобів", складеному за версією сайту.

Як прогнозує європейське видання, ще одним висловом, який російські дезінформатори продовжуватимуть використовувати у 2021 році, буде словосполучення "немає доказів", яке застосовуватиметься до всіх незручних для Кремля тем, чи то збиття Росією рейсу MH17, чи отруєння опозиціонера Олексія Навального, чи російське втручання у вибори в третіх країнах. Ця практика не заважає кремлівським виданням продовжувати виливати на аудиторію брехню про те, що США створюють біологічну зброю в лабораторіях поблизу російських кордонів, не наводячи водночас жодних доказів або свідчень.

"Цього тижня ми бачили кілька прикладів кремлівських спроб зіпсувати свята, зокрема твердження, що США приносять у жертву традиційні християнські цінності на догоду політичній коректності. Загроза таким цінностям залишається головним наративом прокремлівських медіа", – констатує європейське видання.

Водночас автори нагадують, що в Росії практику святкування Різдва змогли поновити лише у 90-х роках, після повної заборони цього свята з 1929 року.

"EUvsDisinfo хоче скористатися цією можливістю, щоб побажати всім читачам в Росії та в інших країнах, що святкують сьогодні, щасливого Різдва", – йдеться в публікації.

Як повідомлялося, у Радянському Союзі до 1929 року Різдво відзначалося як святковий неробочий день. Після цієї дати всі вихідні, що були пов’язані з релігійними святами, були скасовані. В Росії 7 січня знову стало неробочим днем з 1991 року.

Liked the article?
Help us be even more cool!