ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

МЗС України: Поширена в польських ЗМІ інформація про "повалення влади" в Польщі не відповідає дійсності

Польські медіа поширили коментарі кореспондентки польського телеканалу ТVP Домініки Чосич, що Німеччина та Франція нібито обіцяли Україні вступ до Євросоюзу в обмін на допомогу в поваленні польського уряду. 

У Міністерстві закордонних справ України відповіли, що українська сторона не мала і не має намірів втручатись у внутрішні справи Польщі.

Так, польська журналістка, пославшись на “неофіційні джерела інформації”, написала 25 вересня в соцмережі X:

“У Брюсселі неофіційно кажуть, що Німеччина і Франція пообіцяли українській владі швидкий вступ до ЄС, якщо Київ допоможе повалити нинішню польську владу. Вони аргументують це тим, що ЄС неможливо розширити без зміни договорів, а саме Польща блокує ці зміни”.

Вона додала, що польські євродепутати “не є цими джерелами”

На думку журналістки, Франція і Німеччина не хочуть Україну в ЄС, а “хочуть змінити договори лише для того, щоб збільшити свою владу та компетенцію інституцій ЄС”. Вона додала, що Німеччина та Франція “дбають лише про те, щоб якнайшвидше повернутися до справ з Росією і водночас збагатитися та збільшити свій вплив шляхом “відбудови” України”.

Водночас речник МЗС України Олег Ніколенко заявив, що зазначена інформація не відповідає дійсності. 

“Категорично відкидаємо такі інсинуації. Українська сторона жодних таких пропозицій не отримувала, намірів втручатися у внутрішні справи Польщі не мала і не має”, – написав речник.

Ніколенко зазначив, що Україна високо цінує підтримку Польщі “у відбитті російської агресії, підтримці нашого шляху до членства в ЄС і НАТО”. 

“Переконані в безуспішності зусиль вбити клин у високий рівень поваги та співпраці наших народів. Закликаємо наших польських друзів не піддаватися на спроби провокацій, працювати разом задля ефективної протидії спільним викликам”, – зазначив Ніколенко.

Liked the article?
Help us be even more cool!