МЗС спростувало заяву Карлсона, якою він підіграє російській пропаганді
Кожна одиниця військової техніки, яка постачається партнерами Україні, відстежується, а усі поставлені озброєння контролюються незалежними механізмами.
Так речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий відповів у соцмережі “Х” на закид американського ведучого Такера Карлсона про те, що нібито Україна продає отриману американську зброю злочинцям.
“Жодна з численних перевірок США ніколи не виявила жодного випадку неправомірного використання”, – підкреслив Тихий.
Раніше Карлсон в інтерв'ю з полковником у відставці Даніелем Девісом розповів, що українські військові продають американські системи озброєння на чорному ринку, в тому числі наркокартелям на кордоні США. Втім, жодних доказів він не надав.
Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко у телеграм-каналі зауважив, що таким чином Карлсон “оживив” фейк, який росіяни поширили у 2022 році.
Він нагадав, що 1 серпня 2022 року російські ресурси та телеграм-канали, з посиланням на мексиканський телеканал Milenio Televisión, опублікували відео щодо нібито продажу українського озброєння представникам мексиканського наркокартелю Golfo.
За словами Коваленка, у матеріалі йшлося про десятки американських гранатометів М136, автомати “АК-47”, ПТРК Javelin, які США постачали Україні. Зі слів мексиканського каналу, мова про Javelin і те, що його можна знайти на “чорному ринку”, на якому їхня ціна коливається від $20 до $60 тисяч.
“Проте в сюжеті ведуча помилилась та назвала протитанковий гранатомет М136 АТ4 “Джавеліном”. Дане уточнення важливе, оскільки гранатомет АТ4 вже знаходиться у масовому виробництві з 1980-х років, а загальна кількість вироблених одиниць наразі перевищує 600 тисяч. При цьому, вартість такого гранатомета становить від 1500$ до 2000$. Сам гранатомет був придбаний на “чорному ринку” Північної Америки, а не поставлений з Європи чи України”, – зауважив Коваленко.
Help us be even more cool!