ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Митрополита УПЦ МП за підтримку російської агресії засудили до 5 років обмеження волі

Фото - СБУ
Фото - СБУ

До п'яти років позбавлення волі засуджено митрополиті УПЦ МП, очільника Тульчинської єпархії у Вінницькій області, який публічно виправдовував російську збройну агресію проти України.

Про це повідомила Служба безпеки України, за матеріалами якої суд ухвалив таке рішення.

За матеріалами слідства, фігурант поширював серед вірян пропагандистські листівки, де закликав до захоплення влади та зміни меж державного кордону України. А на одному із сайтів РПЦ розміщував публікації на підтримку російських окупантів та їхніх воєнних злочинів.

Як зазначає СБУ, ініційована нею експертиза вилучених під час обшуків матеріалів (прокремлівських агіток і літератури) “підтвердила факти незаконної діяльності митрополита”.

Обвинувальний вирок щодо митрополита СБУ передала до суду у січні.

Його засуджено за злочини, передбачені Кримінальним кодексом України:

  • ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади);
  • ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  • ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
  • ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).

Як повідомляв ІМІ, 10 січня 2023 року СБУ скерувала до суду обвинувальний акт щодо очільника Тульчинської єпархії УПЦ (МП) у Вінницькій області, який публічно виправдовував російську збройну агресію проти України.

Liked the article?
Help us be even more cool!