ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

"Миротворець" вважає "нападом на свободу слова" заклик їх закрити

15.11.2018, 11:29
Фото - myrotvorets.center

“Миротворець” вважає нападом на свободу слова заяву речниці МЗС Німеччини, яка закликала закрити цей сайт після появи на ньому імені колишнього канцлера ФРН Ґергарда Шредера в переліку “антиукраїнських” діячів. Про це йдеться в заяві “Миротворця" від 15 листопада, повідомляє Радіо Свобода.

“Центр “Миротворець” глибоко занепокоєний нападами речниці МЗС Німеччини на свободу слова та свободу розповсюдження суспільно значущої інформації про злочини Росії та створених нею терористичних організацій проти України і її народу”, – йдеться в заяві.

“Здивовані тим, що її (речниці МЗС Німеччини – ред.) заява слово в слово співпадає з заявами МЗС російських окупантів та фінансованих ними проросійських терористичних організацій. Цікаво, що ця заява зроблена речницею МЗС Німеччини після того, як голова ради директорів російської компанії “Роснефть” та член-кореспондент російської академії наук Ґергард Шредер публічно підтримав російську агресію проти України та на вимогу своїх російських хазяїв спробував у черговий раз легалізувати напад Росії на Україну та анексію українського Криму”, – вказано в заяві.

Нагадаємо, 14 листопада Міністерство закордонних справ Німеччини повторило заклик закрити сайт “Миротворець” після появи на ньому імені колишнього канцлера ФРН Ґергарда Шредера у переліку “антиукраїнських” діячів.

На сайті “Миротворець” Шредеру закидають “спробу легалізації захоплення російськими окупантами українського Криму, виправдання збройної агресії РФ проти України”. Екс-канцлер потрапив до списку цього місяця після того, як в інтерв'ю виданню Aachener Nachrichten висловив думку, що анексію Криму доведеться колись визнати.

Як повідомляв ІМІ, у 2016 році сайт “Миротворець” тричі оприлюднював списки журналістів з їхніми даними. Вперше “Миротворець” оприлюднив список із понад чотирьох тисяч особистих даних журналістів, які отримували так звану “акредитацію” в збройному угрупованні “ДНР”, 7 травня 2016 року. 20 травня 2016 року “Миротворець” вдруге оприлюднив оновлений список журналістів, які отримали “акредитацію” в угрупованні “ДНР”.

24 травня 2016 року сайт центру “Миротворець” опублікував черговий список із прізвищами 293 іноземних журналістів, акредитованих у так званій “ДНР”.

Факт опублікування викликав широкий резонанс не лише в Україні, а й за кордоном. Журналісти українських та закордонних ЗМІ, а також представники українських і міжнародних медіа-організацій звернулися до сайту “Миротворець” з вимогою негайно видалити з вільного доступу інформацію про персональні дані журналістів, які отримали в самоназваних “ДНР/ЛНР” “акредитацію”, і закликали владу відкрити кримінальне провадження за фактом порушення Закону України "Про захист персональних даних", здійснення тиску та погроз журналістам, які зазначені в списку.

11 травня 2016 року прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за фактом публікації на сайті “Миротворець” персональних даних журналістів.

2 червня 2016 року Слідче управління Головного управління Національної поліції в місті Києві закликало представників ЗМІ, чиї прізвища та контактні дані були оприлюднені сайтом “Миротворець” та які внаслідок цього зазнали чи зазнають перешкоджання їхній законній професійній діяльності, звернутися до слідчого управління ГУНП в місті Києві для давання свідчень у якості свідків із приводу зазначених фактів.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!