ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

МВС виявило підрозділ, що використовує камери з російським програмним забезпеченням

Міністерство внутрішніх справ України провело внутрішню перевірку власних систем технічного захисту інформації з камер, які адмініструються підрозділами МВС, реагуючи на розслідування “Схем” про те, що по всій Україні в різних сферах були встановлені тисячі камер відеоспостереження з російським програмним забезпеченням Trassir.

Про це в коментарі Радіо Свобода повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко.

За результатами внутрішньої перевірки, один регіональний підрозділ із системи МВС використовує камери відеоспостереження з російським програмним забезпеченням Trassir, але “пристрої працюють локально та не мають доступу до загальної мережі, що зменшує ризик витоку даних”. У МВС водночас рекомендують відмовитися від російського ПЗ як від небезпечного.

Заступник міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко зазначив, що внутрішня перевірка стосувалася систем відеоспостереження, які використовують та адмініструють підрозділи із системи МВС – це Національна поліція, Державна прикордонна служба, Національна гвардія, Державна служба з надзвичайних ситуацій, Державна міграційна служба, а також сервісні центри.

“Завдяки розслідуванню Радіо Свобода ми звернули увагу на всі камери відеоспостереження та додатково перевірили всі IP-адреси, мережі. Ця перевірка показала, що ми майже не використовуємо програмне забезпечення Росії Trassir. Один з наших невеликих регіональних підрозділів використовував його ще з 2014 року. Ми рекомендували поступово його замінити, але найголовніше, що ми зробили в першу чергу, – це перевірили, що пристрої працюють у локальній і ізольованій мережі”, – повідомив Тимченко.

Він підкреслив, що під час війни неможливо рекомендувати повністю замінити системи відеоспостереження з російським ПЗ, оскільки “це потребує великих коштів”. Але якщо досі встановлений Trassir (як показало розслідування “Схем”, камери з російським софтом закуповували як державні підприємства, так і приватний бізнес і прості споживачі. – Ред.), в МВС наголошують на заходах безпеки, яких необхідно дотримуватись.

“Жодна із систем, на жаль, не є безпечною на 100%. Завжди присутній людський фактор – це може бути інсайдер, це може бути підкуп, це може бути шантаж і будь-які інші методи впливу на особу, яка має доступ до тієї чи іншої системи, яка потім передає дані чи продає їх. Що стосується російського Trassir, я взагалі б не рекомендував його використовувати, незважаючи на низьку ціну обладнання та програмного забезпечення. Чим продукт дешевший, тим він неякісніший. В даному випадку ми говоримо саме про вразливості системи.

Але якщо вже використовується Trassir, то за можливості – в локальній мережі, і треба додатково перевірити надійність налаштування та логінів-паролів”, – додав Леонід Тимченко.

Заступник міністра зазначив, що в тих системах фіксації, які адмініструє МВС, використовується український та китайський софт.

Нагадаємо, 7 грудня 2023 року вийшло розслідування “Схем” “Під наглядом Кремля: спецслужби РФ роками отримували відео з тисяч камер спостереження по всій Україні?”. У ньому йшлося про те, що тисячі камер відеоспостереження по всій Україні, встановлені на вулицях міст, на державних і приватних об’єктах, роками могли передавати дані на сервери в Росії.

Liked the article?
Help us be even more cool!