ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

МВС: бійці «Беркуту» виконували рішення Печерського суду

07.07.2011, 07:08

У МВС запевняють, що 6 липня бійці спецпідрозділу «Беркут» у Печерському районному суді міста Києва, де слухається справа екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, виконували рішення судді Родіона Кірєєва про видалення із зали суду народного депутата («БЮТ-Батьківщина») Євгена Суслова та не хотіли завдати шкоди журналістам. Про це Телекритиці повідомив начальник відділу зв'язків з громадськістю ГУ МВС України в місті Києві Володимир Поліщук.

За його словами, виконуючи це рішення, бійці спецпідрозділу «Грифон» мали вивести народного депутата із зали суду, а бійці «Беркуту» - звільнити прохід для його виходу із зали суду і просування в коридорі.

«Працівники "Беркуту" зверталися до ЗМІ з проханням звільнити прохід, щоб можна було виконати рішення суду. Але, на жаль, не вдалося переконати журналістів і зробити коридор, тому представникам "Беркуту" довелося відтіснити кількох журналістів, щоб таки утворити цей коридор для виходу людей із зали засідання, - сказав Володимир Поліщук. - Усі рішення судді є беззаперечними для виконання працівниками міліції. Це передбачено кримінально-процесуальним законодавством. І тому, якщо хтось із журналістів відчув на собі під час звільнення проходу, що порушені їхні права, вони можуть звертатися до прокуратури, написати заяву щодо пошкодження техніки. Прокуратура усе перевірить і вирішить, чи порушувати справу за 171 статтею (про перешкоджання професійній діяльності журналістів)».

Володимир Поліщук вибачився перед журналістами за те, що правоохоронцям довелося відтісняти журналістів, і попросив розуміння до підрозділу «Беркут», якому довелось виконувати постанову суду.

Однак при цьому він звернув увагу на те, що також існує відповідальність за невиконання вимог представників міліції, які несуть службу: «Певно, якщо будуть звернення до прокуратури, то прокуратура зважатиме і на ці обставини».

За словами пана Поліщука, поки що заяв до прокуратури не надходило, тільки звучали заяви про такі наміри у ЗМІ.

У зв'язку із цими подіями в суді, було прийняте рішення зробити все необхідне, щоб не створювати в коридорах та на поверхах будівлі натовпів, які заважають виконанню судових рішень. «У залі може поміститись близько 40 людей. Якщо зал повністю забитий, тоді журналістів, які запізняться або прийдуть пізніше за інших, не впускатимуть. Сьогодні до залу встигло пройти, за оцінками начальника командира полку "Грифон", близько 13 відеокамер», - сказав Володимир Поліщук. Також, за його словами, 5 канал та ТВі проводять пряму трансляцію, тому за тим, що відбувається в суді, можна стежити в ефірі.

Нагадаємо, 6 липня бійці спецпідрозділу МВС «Беркут» увірвалися до судової зали Печерського суду і застосували фізичну силу до журналістів.

 

Liked the article?
Help us be even more cool!