ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

МОЗ та StopFake запустили проєкт про спростування медичних міфів

22.09.2021, 10:44
Фото – es.123rf.com
Фото – es.123rf.com

Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) спільно з освітньою платформою StopFake розпочало інформаційний проєкт “Чистий мозок”, у якому розглядатиме найпопулярніші фейки на тему здоров'я та медицини. 

Про це повідомляється 21 вересня на сайті Міністерства охорони здоров'я. 

Міністерство представило топ найпоширеніших медичних міфів останніх тижнів.

Міф №1: У МОЗ назвали міста, де студенти й школярі перейдуть на дистанційне навчання

Як зазначає МОЗ, списку міст, у яких навчальні заклади перейдуть на дистанційне навчання, не існує. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 “Про встановлення карантину і введення обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострого респіраторного захворювання COVID-19, викликаного коронавірусом SARS-CoV-2”, в Україні діє “адаптивний карантин”. Залежно від епідемічної ситуації, в регіоні, районі або місті обласного значення може бути встановлено рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 – зелений, жовтий, помаранчевий і червоний.

У МОН також спростували неправдиву інформацію про те, що дистанційне навчання буде запроваджене на всій території України. У Міністерстві охорони здоров’я повідомляють, що в разі встановлення жовтого або помаранчевого рівня епідемічної небезпеки очне навчання триватиме в тих навчальних закладах, де понад 80% співробітників у колективі вакциновані.

У разі запровадження червоного рівня епідемічної небезпеки забороняється робота всіх навчальних закладів.

Більше читати на сайті “Стопфейк” – тут.

Міф №2: В Україні епідемія інсультів через захисні маски й вакцинацію проти COVID-19

У МОЗ зазначають, що таку конспірологічну теорію про COVID-19 запустив відомий український антивакцинатор. Він запевняє, що “справжня” причина інсультів серед українців – це “вигадана пандемія” і те, що “люди вже півтора року живуть у стресі, носять намордники й колються”.

Водночас міністерство наголошує, що COVID-19 дійсно підвищує ризик розвитку інсульту, проте не через “носіння масок”, а через інфікування організму збудником SARS-CoV-2. Дослідження показали, що в людей із SARS-CoV-2 розвивається аномальне згортання крові як запальна реакція на вірус. Це збільшує ризик утворення тромбів. Якщо згусток крові блокує артерію, що веде до мозку, це й спричиняє інсульт. 

Міф №3: Часникова вода є природною вакциною проти коронавірусу

Міністерство заявляє, що часникова вода не є природною вакциною проти коронавірусу. За даними ВООЗ, немає жодних доказів того, що вживання часнику в будь-якому вигляді захищає від SARS-CoV-2. Здатність цього продукту запобігати застудним захворюванням і лікувати їх також не доведено.

Більше інформації тут.

Міф №4: Наслідки мРНК-вакцинації буде неможливо вилікувати – вона змінює генетичний код людини

У соціальних мережах поширюють інформацію про те, що наслідки мРНК-вакцинації буде неможливо вилікувати, оскільки така вакцина нібито модифікує гени людини. У публікаціях схожого змісту цитують німецьку лікарку-натуропатку Анетте Лілінгер.

Однак цей тип вакцини містить тільки мРНК, необхідну для створення певного білка, ідентичного білку вірусу, і не зачіпає водночас генів людини, зазначає МОЗ.

Більше – у спростуванні.

Міф №5: в Україні з літаків скидають штам “Дельта”

У соцмережах поширюється дезінформація про те, що в Україні нібито почали скидати з літаків на міста штами COVID-19. Повідомляється також, що інверсійний слід від літаків – це “хімтраса”, а доказом слугує той “факт”, що слід від звичайного повітряного судна нібито “має зникнути через 15–30 секунд”. До того ж, зазначає МОЗ, у конспіративних постах і відео прихильники антивакцинації повідомляють, що літаками “завозять нову партію коронавірусу” до України й готують “парад хвороб” для населення. Міністерство заявляє, що жодного “завезення штамів COVID-19” не існує. “Те, що антивакцинатори називають “розкиданням із літаків нової партії коронавірусу”, – не більше ніж щорічна кампанія з вакцинації диких тварин від сказу”, – зазначає МОЗ. 

Більше про це тут.

Liked the article?
Help us be even more cool!