ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

МОН та розробник технологій ШІ Palantir підписали меморандум про співпрацю

Міністерство освіти і науки України та розробник програмного забезпечення для технологій ШІ Palantir підписали меморандум про співпрацю. Вона має сприяти якісним трансформаціям у сфері освіти та забезпечити якнайбільшу кількість дітей доступом до безпечного очного навчання, повідомила пресслужба МОН.

"Технології Palantir дозволять застосувати інноваційні інструменти для створення політик на основі data-driven підходу, який допоможе ухвалювати ефективні управлінські рішення у сфері освіти. МОН активно співпрацює з Palantir та вже використовує технології зі штучним інтелектом, які надає компанія. Командою міністерства розроблено методику оцінювання ризиків безпеки в системі освіти. Це аналіз усіх регіонів на відповідність безпекових умов для відновлення безпечного очного навчання", – зазначив заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній.

Передбачається, що на основі зонування керівники громад, директори шкіл і відділи освіти можуть ухвалювати якісні управлінські рішення для підвищення рівня освіти в регіонах та ефективного облаштування безпечних просторів для дітей.

Розуміння рівнів ризику допоможе державі пріоритезувати розподіл субвенції на ремонт чи будівництво укриттів у закладах освіти для охоплення найбільшої кількості дітей з огляду на обмежені ресурси. 

Співпраця в межах меморандуму передбачає:

  • аналіз освітніх і фінансових даних, поточної моделі освітньої системи, щоб на основі цієї інформації перетворювати освітні заклади радянського зразка на сучасні інноваційні простори;
  • оцінювання безпекової ситуації в громадах для того, щоб створити всі необхідні умови для очного навчання дітей у закладах освіти, а також визначити пріоритетні школи, дитячі садки та громади для побудови укриттів;
  • аналіз даних про успіхи дітей у навчанні, їхню кореляцію з безпековою ситуацією та іншими факторами, щоб далі ухвалювати управлінські рішення щодо подальшої трансформації окремих закладів освіти та системи української освіти загалом;
  • надання інноваційних технологій, зокрема ШІ, а також аналітичних інструментів для ухвалення ефективних управлінських рішень закладами освіти, громадами, органами місцевого самоврядування та урядом.
  • моделювання мережі підтримки зв’язків з українськими дітьми, які вимушено перебувають за кордоном, через впровадження українознавчого компонента у визначених органами місцевого самоврядування закладах шкільної освіти.

У МОН зазначили, що Palantir – це світовий лідер з розроблення програмного забезпечення для аналізу даних і технологій ШІ та постачальник хмарних рішень. Надаючи технологічні інструменти та аналітику, компанія активно допомагає Україні під час повномасштабного вторгнення, зокрема у сфері оборони, відновлення та гуманітарного розмінування, освіти.

Liked the article?
Help us be even more cool!