ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

МКІП та Міноборони заявили, що цінують внесок журналістів, і закликали дотримуватися правил під час війни

31.03.2022, 16:47

Міністерство культури та інформаційної політики України й Міністерство оборони України заявляють, що цінують внесок українських та іноземних ЗМІ в інформаційну політику країни під час війни, але закликають медіа продовжувати дотримуватися правил під час воєнного стану, щоб не наражати себе та інших на небезпеку.

Про це йдеться в спільній заяві міністерств на підтримку ЗМІ.

Відомства обіцяють, що після перемоги над окупантами спільно з журналістами обов’язково напрацюють “необхідні рішення для більш ефективної взаємодії і покращення роботи окремих процесів”. 

Наводимо повністю заяву:

Роботу журналіста під час війни важко переоцінити. Працюючи в зонах бойових дій, вони постійно знаходяться в атмосфері страху і напруження, ризикують власним життям, аби донести максимально повну, правдиву та неупереджену картину подій. 

Важливо усвідомлювати особливу роль засобів масової інформації в умовах воєнного стану та поважати роботу працівників ЗМІ, адже саме журналісти можуть надавати розголосу тим чи іншим фактам воєнних злочинів та гуманітарних катастроф, привертаючи увагу міжнародної спільноти. 

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну журналістська спільнота об’єдналась і єдиним фронтом виступила проти російської пропаганди, руйнуючи хворі фантазії кремлівських наративів.  

Українська держава розуміє і високо цінує внесок представників українських та іноземних ЗМІ в інформаційну політику країни. Після перемоги над окупантами, враховуючи набутий досвід, ми обов’язково спільно напрацюємо необхідні рішення для більш ефективної взаємодії і покращення роботи окремих процесів. 

В умовах воєнного стану інформація має бути виваженою та порційною, адже ворог невпинно моніторить інформаційне поле для протидії українським захисникам. Тому закликаємо ЗМІ продовжувати дотримуватися правил під час воєнного стану, аби не наражати себе та інших на небезпеку. А громадськість – уникати розголошення та потрапляння в мережу будь-яких даних, пов’язаних із засекреченою чи безпековою інформацією, оскільки це може суттєво нашкодити українським військовим.  

Суспільство має довіряти та підтримувати журналістів та військових у їх нелегкій роботі. Міністерство культури та інформаційної політики України та Міністерство оборони України дякує представникам четвертої влади за їх самовіддану роботу, професійність і безстрашність у висвітленні російської агресії проти України. Разом переможемо!.

Як повідомляв ІМІ, 28 березня журналісти звернулися до влади із закликом припинити цькування журналістів та розробити прозорі правила щодо висвітлення російських обстрілів.

“Через систематичні необґрунтовані заяви посадовців і офіційних структур у суспільстві почали вбачати зраду та "коригування вогню" в роботі всіх без винятку журналістів, що є надзвичайно шкідливим для України. Закликаємо негайно розв'язати ключові проблеми як потрібні для покращення ситуації з роботою журналістів”, – йшлося в заяві.

Liked the article?
Help us be even more cool!