ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

МКІП розглядає питання повернення є-сертифікатів на книжки та кіно

07.07.2023, 17:00
Фото – Валентина Поліщук / Ліга
Фото – Валентина Поліщук / Ліга

Міністерство культури та інформаційної політики розглядає можливість повернення є-сертифікатів на купівлю книжок та на відвідування кінотеатрів з дубляжем фільмів англійською мовою.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в ефірі телемарафону “Єдині новини”, передає Укрінформ.

“Якщо говорити для початку про книжкову галузь в Україні в цілому, то в нас є така програма: “Книжка на фронт”. Є, звісно, книжки дітям і для наших переселенців – як усередині країни, так і за кордоном, але книги для наших військових – це особливий формат. Я особисто на власні очі бачив, з якою радістю наші бійці приймають книжки, які до них привозять”, – зазначив Ткаченко.

Він наголосив, що військовим на фронт міністерство привозить передусім книжки українською мовою.

“Це сучасні книги, про бізнес, може бути класична література. Те, що наші військові активно читають, – це одна з перших ознак, яка відрізняє наші Збройні сили від російських агресорів”, – додав Ткаченко.

Також він зауважив, що книжкова галузь та ринок досить сильно “просіли” й потребують окремої допомоги. За його словами, для цього ухвалено окремий закон, який “потрібно просто здійснити”.

“Так само дуже успішною була програма під час пандемії СOVID-19 є-сертифікатів (єПідтримка. – Ред.). Тоді ми помітили, що на першому місці було, власне, споживання книжок. Цю програму є-сертифікатів варто запускати, і наразі для того, щоб, по-перше, споживач отримав можливість купувати. По-друге, це фінансування, власне, наших видавництв і їхніх потужностей. Також, безперечно, це традиція читання. Адже людина, яка читає, – вона не просто більш освічена, вона ерудована, вона більш кмітлива, підвищує власну вартість”, – сказав Ткаченко.

Окрім того, міністр зазначив, що йдеться не лише про є-сертифікати на придбання літератури, але й на відвідування кінотеатрів з дубляжем фільмів англійською мовою.

Нагадаємо, у листопаді 2021 року Президент України Володимир Зеленський анонсував програму “єПідтримка”, яка передбачала виплати 1000 гривень громадянам, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19. Ці гроші можна було витратити на такі категорії послуг чи товарів: книжкові магазини, кінотеатри, театри, музеї, виставкові центри, концерти, спортзали, аптеки, залізничні та авіаквитки в межах України.

Liked the article?
Help us be even more cool!