ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Мінцифри запустило сайт із вимірювання швидкості інтернету в Україні

25.11.2019, 13:40
Фото - yazilimara.com
Фото - yazilimara.com

Міністерство цифрової трансформації України запустило сайт, що дає змогу виміряти швидкість інтернету та залишити відгук про його якість для подальшого створення карти покриття країни інтернетом. Про це повідомляється на сторінці Мінцифри у Facebook, інформує Інтерфакс-Україна.

Міністерство в найближчі п'ять років прагне забезпечити 100% покриття населених пунктів і їхніх соціальних об'єктів високошвидкісним інтернетом.

“Для цього нам потрібна якісна інформація про реальне покриття, якої досі ще ніколи не було в Україні ... Сьогодні ми запускаємо сайт broadband.gov.ua, який дасть можливість жителям України приєднатися до цієї справи. Сайт є прототипом майбутньої карти інтернету України”, - зазначають у Мінцифри.

Завдання міністерства - виявити, чи відповідає швидкість у наявних мережах заявленій, де в Україні взагалі немає покриття мережі, а також які соціальні об'єкти в регіонах мають доступ до інтернету.

На запущеному Мінцифри сайті кожен житель і гість України може повідомити, чи є в нього інтернет і з якою швидкістю він працює. Швидкість з'єднання визначається автоматично, після проходження speedtest. Дані можна залишити, зокрема, анонімно.

Також міністерство зібрало офіційну статистику з підключення до інтернету українських шкіл і планує перевірити цю інформацію за допомогою зазначеного сайту. 

“Вчителі, учні, батьки, а також оператори інтернету можуть залишити на сайті свій відгук про реальну ситуацію з інтернетом у школах. Наше завдання - провести інтернет у заклади, де взагалі немає доступу, й забезпечити високу швидкість з'єднання в школах, які вже підключені до мережі”, - наголошують у Мінцифри.

Міністерство й надалі збиратиме офіційну статистику з підключення соціальних об'єктів до інтернету.

“На черзі - лікарні, дільниці поліції, бібліотеки тощо. І цю інформацію ми також плануємо перевірити, як і дані про підключення в школах”, - заявляють у міністерстві.

Отже, Мінцифри отримає достовірну інформацію про реальне покриття і зможе на її підставі ухвалювати зважені рішення, користувачі зможуть поліпшити якість доступу в своєму регіоні, а оператори, у свою чергу, отримають дані для розширення і вдосконалення своїх мереж, вважають у відомстві.

Liked the article?
Help us be even more cool!