ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Мінкультури Киргизстану заблокувало сайт киргизької служби Радіо Свобода / Азаттик

26.10.2022, 17:30
Фото – rferl.org
Фото – rferl.org

Влада Киргизстану заблокувала на два місяці сайт киргизької служби Радіо Свобода (Азаттик). Рішення ухвалило Міністерство культури, інформації, спорту та молодіжної політики країни, пише "Настоящее время".

Приводом для цього Мінкульт назвав ефір програми "Сьогодні. Азія", яка вийшла в середині вересня під заголовком "Важкі бої на кордоні Киргизстану та Таджикистану" ("Сьогодні" – телеканал, створений Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода за участю "Голосу Америки"). У програмі, за твердженням відомства, містяться "елементи мови ворожнечі, непідтверджена інформація про нібито напад киргизької сторони на Таджикистан, інформація, що нагнітає ситуацію в суспільстві й спричиняє ненависть, дискримінацію і розкол серед громадян під час висвітлення подій у Баткенській області".

Раніше президент Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода Джеймі Флай зробив заяву про ситуацію навколо киргизької служби Радіо Свобода (Азаттик) та програм телеканалу "Сьогодні". Він наголосив, що вважає подібні погрози на адресу журналістів "авторитарною тактикою".

"РСЕ / РС серйозно ставиться до своїх зобов'язань щодо збалансованого висвітлення подій. Ми вивчили зміст цього матеріалу і не виявили жодних порушень наших стандартів. Ми не піддамося тиску з метою видалення збалансованих матеріалів з наших сайтів, чи то з боку Кремля, чи уряду Киргизстану", – зазначив Джеймі Флай.

Він окремо зауважив, що "загрози на адресу журналістів та спроби змусити замовкнути незалежні ЗМІ – це авторитарна тактика, яка лише підриває демократію в Киргизстані".

24 жовтня до "Азаттика Медіа" надійшов лист від Мінкульту Киргизстану з вимогою протягом 24 годин видалити з ютуб-каналу "Настоящее Время. Азия" запис прямого ефіру, присвячений прикордонному конфлікту.

Ще взимку, після минулого загострення конфлікту на кордоні Таджикистану та Киргизстану, у Бішкеку вілбулися мітинги з вимогами "покарати журналістів" незалежних ЗМІ за те, що під час висвітлення подій вони давали не лише погляд Киргизстану та його влади, але також і Таджикистану, як вимагають правила об'єктивної журналістики. Учасники мітингів вимагали санкцій щодо Kaktus.media, Kloop та киргизької служби "Радіо Свобода", аж до визнання їх "іноагентами" – за аналогією зі статусом, який незалежні медіа часто отримують у Росії.

"Настоящее Время. Азия" – підрозділ телеканалу "Сьогодні", який базується в Бішкеку. Воно щодня випускає півгодинну програму, яка розповідає про основні події в Центрально-Азіатському регіоні, а також робить документальні фільми та розслідування.

"Азаттик" – киргизька служба некомерційної, незалежної корпорації "Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода". Вона офіційно зареєстрована в Киргизстані як установа "Азаттик Медіа" та об'єктивно висвітлює події, суспільне життя та демократичні явища в Киргизстані та світі.

Liked the article?
Help us be even more cool!