ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Міжвідомча група звернулась щодо УНІАН до Комісії з журналістської етики

20.02.2013, 03:40
Міжвідомча робоча група з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів звернулася до Комісії з журналістської етики з проханням розглянути конфліктну ситуацію в УНІАН, пов'язану з поширенням 11 лютого 2013 року на сайті агентства недостовірної інформації. Про це йдеться в прес-релізі Міжвідомчої робочої групи.
 
«Члени міжвідомчої робочої групи вважають, що дотримання головних засад свободи слова можливе лише за фаховості та відповідальності дій журналістів. В першу чергу - це збереження професійних журналістських стандартів з дотриманням етичних норм», - йдеться у листі на ім'я голови КЖЕ Володимира Мостового.
 
Подаємо повністю звернення до Комісії з журналістської етики:
 
Голові Комісії з журналістської етики
В.П. МОСТОВОМУ
 
Шановний Володимире Павловичу!
18 лютого 2013 року на засіданні Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів було розглянуто звернення колективу інформаційного агентства УНІАН щодо конфліктної ситуації, пов'язаної з поширенням 11 лютого 2013 року на сайті агентства недостовірної інформації.
 
Члени міжвідомчої робочої групи вважають, що дотримання головних засад свободи слова можливе лише за фаховості та відповідальності дій журналістів. В першу чергу - це збереження професійних журналістських стандартів з дотриманням етичних норм.
 
Враховуючи критичний стан розвитку згаданої конфліктної ситуації, з метою відновлення довіри у суспільстві до інформаційного агентства, зміцнення принципів свободи слова в Україні та встановлення конструктивного діалогу між всіма учасниками конфлікту просимо Вас невідкладно розглянути на позачергових зборах Комісії з журналістської етики порушене питання.
 
Сподіваємось, що прийняте рішення сприятиме усвідомленню керівництвом засобів масової інформації та широкими колами журналістів загальновизнаних правил етики і професійних стандартів.
 
З повагою учасники міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів".
Нагадаємо,

сайт УНІАН 11 лютого 2013 року розмістив сфальсифіковані заяви народних депутатів Олександри Кужель і Сергія Власенка. Зокрема, йдеться про інформацію, поширену від імені Власенка про спроби отруєння та стеження за ним, а також заяву Кужель «Мене можуть посадити на 10 років», яка за твердженням авторки, є частково сфальсифікованою.

Після цього із сайту УНІАН повідомлення спершу було видалено, однак згодом відновлено. Генеральний директор агенції Вадим Осадчий ситуації не коментує.

13 лютого трудовий колектив інформаційного агентства УНІАН оприлюднив звернення до основного акціонера Ігоря Коломойського, голови Національної спілки журналістів України Олега Наливайка та керівника групи «1+1» Олександра Ткаченка.

Співробітники агентства просять власників та керівництво холдингу здійснити наступні кроки:

- відкликати призначений на початку 2012 року менеджмент, який перебуває на посадах вже впродовж року і чия діяльність засвідчила їх невміння керувати інформаційним агентством;

- запровадити тимчасове управління агентством під егідою Ради засновників агентства;

- доручити новому оперативному керівництву агентства розробити програму санації ІА УНІАН, яка передбачала б поступове відновлення втрачених ІА УНІАН позицій.

- створити Редакційну раду, яка унеможливить повторення в майбутньому випадків порушення правил професійних стандартів та етики з боку новопризначеного менеджменту.

Колектив інформаційного агентства УНІАН ознайомив зі своїм зверненням про ситуацію в агентстві від 13 лютого 2012 року міжнародну та європейську спільноту.

“Дзеркало тижня” та “Українська правда” вирішили бойкотувати новинну стрічку УНІАН.

19 лютого в інформаційному агентстві УНІАН відбулися збори трудового колективу за участі представників власників агентства та керівників. Сторони висловили свої позиції і своє бачення ситуації, що склалася в агентстві, після чого було вирішено взяти перерву для напрацювання та обговорення рішення.

"Телекритика"

Liked the article?
Help us be even more cool!