Міжнародна і Європейська федерації журналістів підтримують роздержавлення ЗМІ в Україні
Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) і Європейська федерація журналістів (ЄФЖ) вітають процес реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ в Україні. Водночас медіа-експерти застерігають від можливих негативних наслідків роздержавлення, - повідомляє Укрінформ.
Про це від імені двох професійних журналістських об'єднань заявив у коментарі власному кореспонденту УКРІНФОРМу у Брюсселі заступник генерального секретаря МФЖ Олівер Мані-Кірл.
«МФЖ і ЄФЖ вітають запропоновану реформу українських державних і комунальних ЗМІ. Очевидно, що необхідно створити такі економічні умови, в яких медіа і журналісти могли би працювати вільно від надмірного політичного або іншого зовнішнього тиску. Перебування у власності місцевих органів влади багатьох ЗМІ є очевидною перепоною для незалежної журналістики в країні», - вважає О.Мані-Кірл.
Водночас експерт вказав на негативні наслідки від можливих поспішних і помилкових рішень у процесі такої реформи, що можуть залишити медіа під значним впливом домінуючих політичних сил.
«Ми також акцентуємо увагу, що будь-який процес роздержавлення повинен відбуватися з урахуванням трудових прав та умов співробітників, на яких впливатиме зміна власників», - наголошується у коментарі.
Тому МФЖ і ЄФЖ закликають українську владу при підготовці проекту відповідного закону та його подальшій імплементації проводити широкі консультації із журналістськими професійними об'єднаннями, зокрема Національною спілкою журналістів України та Незалежною медіа-профспілкою України.
Як повідомлялося, Президент України Віктор Янукович доручив Кабінету міністрів прискорити доопрацювання законопроекту про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ. Цей документ до 5 квітня уряд мав подати Президентові для внесення на розгляд Верховної Ради як невідкладного.
Help us be even more cool!