ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Менш ніж 1% діячів культури не повертаються з відряджень за кордон – Карандєєв

З-за кордону не повертаються менш ніж 1% діячів культури, кому видано дозвіл на виїзд.

Про це в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна розповів в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

"Ми ведемо облік листів сприяння (перетину кордону для діячів культури. – ІФ-У), тому що ми їх видаємо, вони в нас реєструються. Але ми не ведемо безпосередньо обліку перетину кордону і на виїзд, і на в'їзд. Цю інформацію можна отримати в Державній прикордонній службі України", – сказав Карандєєв.

На його думку, міністерство не відповідає за подальші дії людини, якій видано такий лист сприяння.

"На сьогодні ми маємо розроблені критерії, і, на нашу думку, вони максимально такі, які забезпечують нам мінімізацію помилки. Зокрема, обов'язково має бути запрошення з іноземної сторони, якщо це юридична особа, має бути наказ про відрядження, має бути зобов'язання про повернення, має бути реєстрація в територіальному центрі комплектації. Але, як і в будь-якому іншому процесі, ми не застраховані від обману", – заявив в. о. міністра.

На запитання, чи вимагають після повернення надати якийсь звіт про результати діяльності, яку діяч культури виконав за кордоном, Карандєєв заявив, що якщо у відрядження виїжджають заклади культури, то вони потім інформують про свою діяльність, але коли видають дозволи фізичним особам, то жодних звітів не вимагають.

"Насправді я хочу сказати, що дуже невелика кількість людей не повертається, це однозначно менше одного відсотка. Ми ставимося до цього, якщо можна так сказати, як до певного очищення української культури від непатріотично налаштованих людей", – констатував він.

Як повідомляв ІМІ, 22 грудня журналіст та ведучий 24 каналу Олексій Печій повідомив, вирішив не повертатися до України після відрядження на саміт ЄС у Брюсселі. Своє рішення залишитися в Європі він обумовив тим, що буцімто Україні бракує "горизонтальної комунікації із західним суспільством". І він після саміту ЄС вирішив цю саму горизонтальну комунікацію налагоджувати.

24 канал заявив, що Олексій "вирішив утекти з країни". Також вчинок Печія засудили його колеги.

Міністерство культури та інформаційної політики України засудило дії журналіста та ведучого 24 каналу Олексія Печія, який вирішив не повертатися до України після відрядження на саміт ЄС у Брюсселі. У міністерстві наголосили, що його дії є прямим порушенням законодавства та заяви, яку він підписав перед відрядженням.

Liked the article?
Help us be even more cool!