ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Медійні організації закликали владу Грузії звільнити журналістку, яку затримали за ляпас поліцейському

Міжнародний інститут преси та 12 організацій із захисту прав медіа закликали владу Грузії негайно звільнити засновницю грузинських видань “Batumelebi” та “Netgazeti” Мзію Амаглобелі, яка оголосила голодування. Її затримали на акції протесту в Батумі за ляпас поліцейському, який її ображав, повідомляє грузинське видання “Jam news”.

Також заявники закликали до ретельного розслідування випадків жорстокого поводження з Амаглобелі після її затримання. 

Мзію Амаглобелі двічі арештовували під час акції протесту біля будівлі поліції в Батумі в ніч з 11 на 12 січня. 

Як зазначає видання, спочатку її затримали за наклеювання на будівлю стикера із закликом до загального страйку, але за кілька годин звільнили під заставу.

Однак невдовзі після цього Амаглобелі знову заарештували за те, що вона дала ляпаса начальнику поліції Іраклію Дгебуадзе після багаторазових образ на свою адресу. Інциденту передувало зіткнення між протестувальниками та поліцією, що супроводжувалося провокаціями з боку правоохоронців.

Мзія Амаглобелі. Фото – Batumelebi

Протягом трьох годин після арешту адвоката до журналістки не допускали. Амаглобелі також повідомила представнику омбудсмена Грузії про жорстоке поводження щодо неї.

Мзію Амаглобелі звинувачують у нападі на співробітника поліції. Їй загрожує від чотирьох до семи років позбавлення волі. Вона під вартою.
Журналістка вже кілька днів голодує, через що в неї почалися проблеми зі здоров’ям. Друзі, колеги та прихильники Амаглобелі написали їй відкрите звернення із закликом припинити голодування, яке триває одинадцятий день.

Як зазначили у виданні, кілька політв’язнів оголосили голодування на знак солідарності з Мзією Амаглобелі. Серед них – Резо Кікнадзе та Ніколоз Джавахішвілі, заарештовані під час проєвропейських протестів. Інший в’язень сумління, Звіад Цецхладзе, висловив солідарність із Мзією Амаглобелі в листі з в’язниці.

Як повідомляв ІМІ, у Грузії тривають акції протесту від 28 листопада 2024 року, коли прем'єр-міністр країни Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від переговорів про вступ до Євросоюзу як мінімум до кінця 2028 року і планує відмовитися від бюджетних грантів з боку ЄС. 

Liked the article?
Help us be even more cool!