ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Медіарух закликає ЗМІ роз'яснити аудиторії, що на Великдень краще залишатися вдома через коронавірус

16.04.2020, 13:10
Фото - bigstockphoto.com
Фото - bigstockphoto.com

Представники Медіаруху "Медіа за усвідомлений вибір" та медійних громадських організацій України засуджують заклик Предстоятеля УПЦ Московського патріархату Онуфрія до парафіян приходити на Великодню службу до церкви під час спалаху коронавірусу.

Про це йдеться в заяві медіаруху та медійних організацій, оприлюдненій 16 квітня.

Медіаспільнота закликає українську владу та медіа посилити інформування громадян про небезпеку таких заяв УПЦ МП та ризики зараження в громадських місцях в умовах поширення коронавірусної хвороби COVID-19.

Наводимо повністю текст заяви:

Ми, представники Медіаруху "Медіа за усвідомлений вибір" та медійних громадських організацій України, засуджуємо заклик Предстоятеля УПЦ Московського патріархату Онуфрія до парафіян приходити на Великодню службу до церкви під час спалаху коронавірусу. Закликаємо українську владу та медіа посилити інформування громадян про небезпеку таких заяв УПЦ МП та ризики зараження в громадських місцях в умовах поширення коронавірусної хвороби COVID-19.

У зв'язку з пандемією коронавірусу уряд заборонив проведення масових заходів в Україні, у тому числі релігійних. Напередодні Великодніх свят більшість церковних лідерів закликають вірян залишатися вдома та дивитися богослужіння онлайн. 

Натомість Предстоятель УПЦ Московського патріархату Онуфрій у зверненні від 14.04.2020 заявив, що всі охочі можуть прийти на службу до церкви та молитися надворі з дотриманням санітарних норм.

Ми розглядаємо таку заяву як спробу диверсії проти українського народу. Ідучи до церкви, парафіяни наражають на смертельну небезпеку не лише себе, а й своїх дітей, батьків, сусідів, медпрацівників – усіх, хто поруч. Таким чином, будуть нівельовані всі карантинні заходи, які вимушено шкодять економіці заради здоров’я українців. Подальше поширення COVID-19 у зв'язку зі скупченням людей у церквах завдасть удару не лише по здоров'ю громадян, а й по іміджу України. Влада, яка не впорається з викликом пандемії, ризикує втратити довіру як усередині країни, так і серед міжнародних партнерів та інвесторів.

Ми закликаємо українську владу посилити роз'яснення для громадян про необхідність святкувати Великдень удома та не відвідувати церкву під час спалаху коронавірусу. Ми розуміємо делікатне становище української влади, яка хоче уникнути звинувачень у втручанні в соціальне життя релігійних громад. Але те, що відбувається зараз, є нічим іншим, як спробою Кремля перекласти на українську владу відповідальність за майбутні смерті громадян України різних конфесій.  

Просимо українські медіа виявити соціальну відповідальність та розповісти своїм аудиторіям про небезпеки порушення карантину. Відвідування церкви за нинішніх умов ставить під загрозу здоров’я та життя українців, а також посилює навантаження на економіку. За лікування хворих має хтось заплатити, у випадку державних коштів це роблять платники податків. Масове зараження вірян може мати катастрофічні наслідки.

Медіарух "Медіа за усвідомлений вибір"

ГО "Інтерньюз-Україна"

ГО "Детектор медіа"

Фундація "Суспільність"

Дмитро Крапивенко, головний редактор журналу "Український тиждень"

ГО "Інститут масової інформації"

ГО "Центр демократії та верховенства права" (ЦЕДЕМ)

ГО "Інститут демократії ім. Пилипа Орлика"

ГО "Платформа прав людини"

ГО "Український інститут медіа та комунікації"

ГО "Інститут розвитку регіональної преси"

Liked the article?
Help us be even more cool!