ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Медіарух та правозахисники закликають до міжнародного тиску на РФ для звільнення журналіста Олега Батурина

14.03.2022, 09:29
Фото – фейсбук Олега Батурина
Фото – фейсбук Олега Батурина

Медіарух та правозахисники закликають міжнародну спільноту до тиску на Росію з метою негайного розкриття інформації про місце перебування журналіста Олега Батурина, який зник 12 березня 2022 року в місті Каховка Херсонської області, його звільнення та неухильного дотримання міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права в умовах збройного конфлікту Російської Федерації та України.

12 березня 2022 року в Каховці, що в Херсонській області, зник журналіст херсонської газети "Новий день" і автор розслідувань ІА "Центр журналістських розслідувань" Олег Батурин. За словами його дружини, приблизно о 16:30 Олег пішов на зустріч зі знайомим, залишивши вдома телефон та документи. Він планував повернутися через 20 хвилин, але і досі не повернувся. За повідомленнями в місцевих чатах, приблизно о 16:50 біля автостанції, де мала відбутися зустріч, помітили російських військових, які постійно не присутні в Каховці. Підрозділи збройних сил РФ дислокуються в сусідньому місті Нова Каховка, де створюється окупаційна адміністрація. Саме про участь у ній місцевих колаборантів і писав Олег Батурин у своїх останніх дописах у соцмережі. 

Медіарух вважає, що викрадення Олега Батурина, журналіста і цивільної особи, та його таємне  насильницьке утримання в невідомому місці в умовах міжнародного збройного конфлікту на території, що контролюється збройними силами Російської Федерації, має ознаки воєнного злочину.

Відповідно до Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 1949 року, захоплення в заручники осіб, які не беруть активної участі в бойових діях, зокрема з осіб зі складу збройних сил, є безумовно забороненим та вважається воєнним злочином.

Як повідомив Центр журналістських розслідувань, Прокуратура Херсонської області відкрила кримінальне провадження за фактом викрадення херсонського журналіста Олега Батурина, кваліфікувавши його за статтею 438 Кримінального кодексу України – порушення законів і звичаїв війни. 

Медіарух та правозахисники закликають міжнародну спільноту до тиску на Росію з метою негайного розкриття інформації про місце перебування журналіста Олега Батурина, який зник 12 березня 2022 року в місті Каховка Херсонської області, а також про підстави й місце його утримання. Ми закликаємо тиснути на Росію з метою звільнення Олега Батурина та неухильного дотримання міжнародного гуманітарного і міжнародного кримінального права в умовах збройного конфлікту Російської Федерації та України.

Російська Федерація є державою з практично нульовою терпимістю до незалежних ЗМІ. Репресивна політика РФ щодо журналістів стала частиною повсякденного життя на окупованих територіях АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей з перших днів окупації. В міру наступу російських військ усе більше території України стикаються з деспотією, свавіллям та безкарністю, від яких страждають чимало категорій осіб, зокрема журналісти. 

З початку вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року Інститут масової інформації налічив понад 50 воєнних злочинів, скоєних російськими військовими щодо журналістів та медіа. Зокрема, це вбивства та обстріл українських та іноземних журналістів, припинення мовлення і захоплення майна телерадіоорганізацій та діяльності інших медіа.

Медіарух

ГО "Детектор медіа"

ГО "Інститут масової інформації"

ІА "Центр журналістських розслідувань"

Центр громадянських свобод

ГС "Українська Гельсінська спілка з прав людини"

Харківська правозахисна група

Кримська правозахисна група / Crimean Human Rights Group

Центр прав людини ZMINA

Благодійний фонд "Восток SOS"

ГО "ГРУПА ВПЛИВУ"

Рух "ЧЕСНО"

КримSOS 

Регіональний центр прав людини

ГО "Центр спільних дій"

ГО "Черкаський правозахисний центр"

ГС "Мережа правового розвитку"

ГО "Громадське радіо"

ГО "Медіа-центр IPC-Херсон"

ГО "Інститут розвитку регіональної преси"

Освітній дім прав людини – Чернігів

ГО "Харківський антикорупційний центр"

ГО "Платформа прав людини"

SaveDnipro / SaveEcoBot 

Інтерньюз-Україна

Liked the article?
Help us be even more cool!