Медіа-організації створили комісію з захисту прав журналістів і редакторів УНІАН
Медіа-організації заявили про створення спеціальної комісії з представників журналістських організацій, яка контролюватиме ситуацію за дотриманням професійних прав журналістів і редакторів УНІАН. Таке рішення прийняла учасники круглого столу щодо ситуації з цензурою в УНІАН, організованого рухом «Стоп цензурі!» 6 листопада в приміщенні Національної спілки журналістів України.
Завданням комісії, зокрема, буде захист редакторів, які заявили про цензуру в УНІАН, від звільнення і тиску. Медіа-організації заявили про свою готовність надати необхідну юридичну підтримку цим редакторам, у разі їх подальшого переслідування керівництвом та вимагати покарання винних за встановлення цензури і порушення прав журналістів.
Комісія також подасть свої висновки і пропозиції по врегулюванню ситуації на розгляд акціонерів УНІАНу.
Крім того, учасники круглого столу звернулись до акціонерів УНІАН з вимогою дотримання професійних прав журналістів, припинення цензури в агентстві, та покарання винних у грубому порушенні законодавства.
При цьому медіа-експерти звертнули увагу, що УНІАН вже поніс суттєві репутаційні втрати у зв’язку зі зміною його редакційної політики, що негативно позначилось на довірі до нього читачів та його вазі в суспільстві. Ще рік тому УНІАН входив до першої п’ятірки найбільш відвідуваних сайтів новин за різними рейтингами, на сьогодні ж агентство опустилось до 7-8 сходинки.
Також учасники круглого столу звернулись до Міжвідомчої робочої групи при Президенті України та Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації з вимогою дати оцінку фактам цензури та тиску на працівників УНІАН на своїх найближчих засіданнях.
Учасники круглого столу закликали міжнародні організації, дипломатичні представництва зафіксувати факт існування цензури в Україні, вимагати від української влади дотримання прав і свобод людини, сприяти поширенню реальної інформації про ситуацію в Україні.
Участь у круглому столі брали представники руху «Стоп Цензурі!», Комісії з Журналістської Етики, Інституту Масової Інформації, Національної спілки журналістів Україні та Незалежної медіа-профспілки.
Нагадаємо, 26 жовтня п'ятеро редакторів сайту УНІАН заявили про цензуру з боку генерального директора Вадима Осадчого. Приводом до цього стало те, що він оштрафував двох редакторів сайту на 200 гривень кожну за оприлюднення на сайті новини під заголовком «На Банковій - пікет: Януковичу принесли черевик з ялинкою». Штрафам, за словами співробітників, передувало розпорядження зняти новину із сайту.
29 жовтня рух "Стоп цензурі!" заявив про існування в Україні системної політичної цензури на прикладі УНІАН. Журналісти руху вимагають від керівництва агентства публічно пояснити, з чим пов’язана заборона висвітлювати діяльність Януковича та інших вищих посадових осіб держави в негативному світлі.
Також рух звертається до Адміністрації Президента з вимогою публічно пояснити факт існування політичної цензури в Україні.
Генеральний директор УНІАН Вадим Осадчий, коментуючи ситуацію, сказав, що деякі співробітники компанії сприйняли спробу зробити інформаційні продукти УНІАН нейтральними і позаконтекстними як цензуру або практику утисків свободи слова, не усвідомлюючи різницю між об'єктивністю і суб'єктивністю.
Шестеро редакторів сайту УНІАН звернулися до генерального директора УНІАН Вадима Осадчого з відкритим листом, у якому наводять факти цензури з боку керівництва
Help us be even more cool!