Медіа можуть вплинути на підтримку США – Defense One
Обсяг майбутньої допомоги США Україні, ймовірно, залежатиме, принаймні частково, від того, як медіа надалі висвітлюватимуть війну, згідно з дослідженням, опублікованим нещодавно в журналі Humanities and Social Sciences Communications, повідомляє Defense One.
Зокрема, важливу роль відіграватиме висвітлення кількості цивільних жертв російських атак, які, за оцінками ООН та інших джерел, становлять майже 12 тисяч осіб, зазначено в новому дослідженні Алона Крайцмана, Тома Етьєна та Долорес Альбаррасін.
Як пише Defense One, дослідники провели п’ять експериментів, щоб оцінити вплив емпатії на підтримку громадянами США країн, що постраждали від війни.
В одному з експериментів 800 учасникам надали різну кількість інформації про жертви серед цивільного населення. Ті, хто отримав детальну інформацію про втрати, демонстрували підвищений рівень емпатії: 78% набрали високі бали за п’ятибальною шкалою, порівняно з 51% у контрольній групі. Серед учасників із високим рівнем емпатії 82% підтримали продовження військової допомоги Україні з боку США, у порівнянні з 59% у групі з нижчим рівнем емпатії.
В іншому експерименті 1 200 респондентів поділили на дві групи:
- одна отримала детальну інформацію про жертви серед цивільного населення України,
- а інша — нейтральну інформацію про конфлікт.
Серед тих, хто ознайомився з наративами про жертви, 72% висловили підтримку збільшенню допомоги Україні з боку США, у порівнянні з 48% у групі, яка отримала нейтральну інформацію.
“Наше дослідження підкреслює ключову роль медіа у формуванні підтримки іноземних інтервенцій, демонструючи, як емпатійні повідомлення про закордонні конфлікти можуть збільшити та підтримати залучення США”, — зазначають дослідники.
Як пише Defense One, десятки країн, які надають військову допомогу Україні, спробують розробити план підтримки оборонних зусиль країни, що постраждала від війни, до 2027 року. Про це журналістам заявив високопосадовець з Міністерства оборони США, напередодні заключної зустрічі міністра оборони США Ллойда Остіна з цією групою. На запланованій 9 січня зустрічі Контактної групи з питань оборони України на авіабазі Рамштайн у Німеччині лідери восьми “коаліцій спроможностей” цієї групи “повинні схвалити дорожні карти, які визначають потреби та цілі України у сферах авіації, бронетехніки, артилерії, розмінування, дронів, інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони, інформаційних технологій та морської безпеки до 2027 року”.
“Ці дорожні карти мають на меті забезпечити донорам можливість планувати та надавати підтримку Україні на сталих засадах у майбутньому”, — повідомив посадовець журналістам.
Help us be even more cool!