ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Маск хоче купити OpenAI за $97,4 млрд

Фото – Reuters

Група інвесторів на чолі з американським мільярдером Ілоном Маском запропонувала $97,4 млрд за активи некомерційної організації, яка контролює OpenAI і є розробником чат-бота ChatGPT.

Про це пише The New York Times з посиланням на двох людей, знайомих з пропозицією, повідомляє Суспільне.

За даними співрозмовників, до консорціуму входять Vy Capital і Xai, компанія штучного інтелекту Маска, а також голлівудський енергетичний брокер Арі Емануель та інші інвестори.

Гендиректор OpenAI Сем Альтман на це відповів на платформі Х: “Ні, дякую, але ми купимо Twitter за 9,74 мільярда доларів, якщо ви хочете”.

“Шахрай”, – відповів Маск.

Як пише The New York Times, йдеться про продовження багаторічної, глибоко особистої боротьби за майбутнє штучного інтелекту між Маском і Альтманом. 

Маск, Альтман та кілька інших підприємців і дослідників заснували OpenAI як некомерційну організацію наприкінці 2015 року, заявивши, що хочуть вільно ділитися своїми технологіями зі світом. Коли через три роки Маск покинув організацію після боротьби за контроль над нею, Альтман приєднав OpenAI до комерційної компанії, щоб зібрати величезні суми грошей, необхідні для створення технологій штучного інтелекту.

Водночас рада директорів неприбуткової організації продовжувала контролювати OpenAI. Наприкінці 2023 року рада несподівано звільнила Альтмана, заявивши, що більше не довіряє йому створювати ШІ на благо людства – один з початкових принципів некомерційної організації. Але звільнення тривало лише п'ять днів.

Після повернення Альтман і його колеги почали шукати способи позбавити некомерційну організацію контролю над компанією. Він також почав залучати до ради директорів OpenAI своїх союзників.

“Структура OpenAI надзвичайно складна, і пропозиція пана Маска показує, що він розуміє її слабкі місця. Для того щоб відокремитися від ради директорів неприбуткової організації, Альтман і його колеги повинні виплатити їй компенсацію: OpenAI може виплатити некомерційній організації одноразову винагороду, наприклад, або надати їй міноритарну частку в компанії”, – пише видання.

Тоді як в OpenAI працює понад 2 тисячі співробітників, некомерційна організація, яка її контролює, має лише двох працівників і $22 мільйони готівкою та іншими активами. Причина, з якої Маск та його інвестори заплатили б за неї мільярди, полягає в тому, що вона має юридичний контроль над OpenAI, пояснює The New York Times.

Зазначається, що активи некомерційної організації не були оцінені й це те, що Маск намагається встановити своєю новою пропозицією.

Пропозиція перевести активи OpenAI з некомерційної організації до комерційної вже розглядається державними регуляторами благодійних організацій у Делавері, де зареєстрована OpenAI, і в Каліфорнії, де розташована штаб-квартира компанії.

Liked the article?
Help us be even more cool!