ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Майже 100 партій не подали фінансових звітів – КВУ

18.12.2019, 13:47
Фото – Shetterstock
Фото – Shetterstock

За даними Комітету виборців України 92 політичні партії не подали фінансових звітів за ІІІ квартал 2019 року Про це свідчить аналіз вебсайту НАЗК, де відображується вказана інформація, повідомляється на сайті КВУ.

Загалом на сайті НАЗК доступні звіти 261 політичної партії. Водночас в Україні станом на 1 січня 2019 року було зареєстровано 352 партії. Тобто близько ста партій звіти не подали. Також, враховуючи, що за повідомленнями ЗМІ впродовж 2019 року було зареєстровано ще кілька нових партій, ця цифра може бути ще більшою.

Відповідно до чинного законодавства, політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов’язана подати до Національного агентства з питань запобігання корупції звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за відповідний квартал. Звіт політичної партії оприлюднюється на офіційному вебсайті НАЗК не пізніше ніж на десятий день з дня його надходження

Таким чином, звіти за ІІІ квартал 2019 року (липень-вересень) мали бути подані не пізніше ніж на початку листопада.

Зазвичай у списку партій, які не подали звітів, – маловідомі політичні сили. Серед тих партій, які брали участь в останніх парламентських виборах, звіти подали всі.

“Україні варто провести аудит кількості політичних партій. Адже кількість офіційно зареєстрованих партій і реально діючих значно відрізняється. В Україні є близько 100 партій, які систематично не подають фінансові звіти, і це ситуація, яка повторюється з року в рік. Так, річний звіт за 2016 рік подали лише 239 партій, 2017 рік – 210, 2018 рік – 243. Штраф за неподання звіту – лише 5 тис. грн. Тому варто передбачити більш жорсткі заходи: якщо партія не подає жодного звіту за рік, це має бути підставою для анулювання її реєстрації”, – заявив голова КВУ Олексій Кошель.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!