ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Литовський депутат просить генпрокурора притягнути до відповідальності Соловйова та Красовського

31.05.2023, 14:21
Фото - Itar-Tass
Фото - Itar-Tass

Голова комітету Сейму Литви з нацбезпеки та оборони Лаурінас Кащюнас звернувся до генпрокурора Ніде Грунскене з проханням розпочати розслідування за фактом можливого скоєння воєнних злочинів і закликів вчиняти злочини проти людяності щодо російських пропагандистів Володимира Соловйова й Антона Красовського, повідомляє Delfi.

У своїй заяві Кащюнас зазначає, що Литва ухвалила закон про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду, у якому є пункт про злочини проти людяності. Своє звернення він аргументує Женевською конвенцією. “Особи, які порушують (закликають до дій, заборонених міжнародними угодами) встановлення Женевської, Гаазької конвенції, є суб'єктами цієї статті КК”, – йдеться в заяві.

У своїй заяві Кащюнас вказав і на публічні заяви Соловйова та Красовського, які закликали до жорстокого поводження з українцями, до нападу Росії на країни Балтії. Також політик наголошує, що ці пропагандисти діють як публічні та впливові особи, які виконують завдання російської влади.

“Весь наданий їм ефір заповнений виключно темами війни, ненависті, агресії та закликами до вбивства, тому їхня діяльність щоденна, безперервна протягом усієї агресії на території України. Тому можна вважати, що це невипадково, діяльність довгострокова, систематична та навмисна. Дії Соловйова обумовлені також корисливими мотивами, оскільки Соловйов, до того ж, працює на державному каналі “Росія 1”, який, можна зробити висновок, фінансується урядом”, – зауважив Кащюнас.

У заяві зазначено, що Соловйов закликав до воєнних злочинів щодо інших європейських народів. Свою позицію Кащюнас пояснив у соцмережах, зазначивши, що Соловйов закликав до скоєння воєнних злочинів та злочинів проти людяності щодо інших країн та народів, зокрема, Литви, Польщі, Німеччини. 

Він пояснив, що, відповідно до ст. 100, 101 Кримінального кодексу Литви, за такі злочини належить позбавлення волі терміном 5-20 років або довічне позбавлення волі.

Як повідомляв ІМІ, 30 травня російський пропагандист Володимир Соловйов закликав до знищення українських міст.

Як показало дослідження ІМІ, кремлівська пропаганда дедалі частіше намагається легітимізувати знищення цивільних українців та удари по об’єктах інфраструктури українських міст. У такий спосіб Росія вкотре намагається виставити винною у війні Україну. Зокрема, такі екстремістські заяви активно поширювали Володимир Соловйов і Антон Красовський. Відповідно до третьої статті Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, такі заклики підпадають під визначення “прямого та публічного підбурювання до вчинення геноциду”, що, як ідеться в правовому аналізі американського Інституту стратегії та політики New Lines, вважається окремим злочином незалежно від того, чи призвели заклики до геноциду.

Liked the article?
Help us be even more cool!