ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Луцька міськрада запроваджує пропускний режим і просить ЗМІ надати списки журналістів

22.02.2018, 14:29
Фото - volynnews.com

Відділ інформаційної роботи Луцької міської ради надіслав низці ЗМІ та журналістам листа, у якому повідомив про введення з 1 березня у дію пропускного режиму до міськради. Про це ІМІ повідомила представниця ІМІ у Волинській області Мая Голуб.

За її словами, вона та низка журналістів отримали такого листа сьогодні, 22 лютого.

У листі журналістів просять надіслати до 23 лютого списки працівників видань, які висвітлюватимуть заходи у приміщенні міськради.

“У зв'язку з введенням у дію з 1 березня пропускної системи, просимо надіслати до 23 лютого нам на електронну пошту списки працівників ваших видань, які висвітлюватимуть заходи, що відбуватимуться у приміщенні Луцької міської ради. Це необхідно, щоб вони потім могли безперешкодно потрапити на засідання постійних комісії, сесії, виконкому тощо. Просимо віднестись з розумінням”, - йдеться у повідомленні прес-служби.

Начальниця відділу інформаційної роботи Луцької міської ради Зоя Балюк запевнила представницю ІМІ, що запровадження пропускного режиму жодним чином не впливатиме на роботу журналістів.

“Я формую для себе список журналістів, щоб полегшити і вам, і нам нашу роботу.  В нас буде список журналістів. Кожному ми ж картку пропускну не видамо, то просто  список журналістів готую на вахту, на вахті ми дамо і при посвідченні журналісти зможуть заходити. Це ми робимо суто для того, щоб наш охоронець мав список журналістів. Пропускна система все одно буде такою, як в інших містах”, - прокоментувала вона.

На запитання, чи зможуть неакредитовані журналісти проходити, Балюк запевнила, що їхні права не будуть порушені. “Система буде працювати так: будуть викликати працівника міської ради, я буду виходити і проводити цих людей. Порушені права ні в якому разі не будуть, - сказала вона. - Ми не проводимо акредитацію. Ми хочемо списки журналістів, щоб не було перепон на вході”.

За її словами, громадянин повідомлятиме, у який відділ йтиме, і з того відділу будуть виходити працівники за тією людиною.

Медіа-юрист ІМІ Максим Ратушний зауважує, що головне, щоб окреслені правила пропускної системи жодним чином не суперечили вимогам чинного законодавства.

“Важливо, щоб окреслені правила пропускної системи жодним чином не перечили вимогам чинного законодавства, зокрема положенням статті 26 Закону України “Про інформацію”, де прямо передбачено, що відсутність акредитації не може бути підставою для відмови в допуску журналіста, працівника засобу масової інформації на відкриті заходи, що проводить суб'єкт владних повноважень. Тому виключеною є можливість пропуску виключно “спискових” представників медіа”, - прокоментував він.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!