ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Латвія заборонила використання "георгіївської стрічки"

12.11.2021, 10:39
Фото – NURPHOTO / ВВС
Фото – NURPHOTO / ВВС

Сейм Латвії заборонив використання в країні “георгіївських стрічок” під час публічних заходів, включно з розважальними та святковими. 

Відповідні поправки до закону про збори, ходи та пікети, а також закону про безпеку громадських розваг пройшли третє, остаточне читання 11 листопада, повідомляє Радіо Свобода.

Голова комісії сейму з прав людини та комітету в справах громадськості Артус Кайміньш пояснив це рішення, зокрема, агресією Росії проти України.

“З огляду на вторгнення Росії до України та її тоталітарну ідеологію щодо колишніх республік СРСР Латвія має причини вбачати значну загрозу своєму демократичному ладу та безпеці. Значення “георгіївської стрічки” змінилися з часом, і зараз її заборона дозволить обмежити згадану ідеологію”, – вважає Кайміньш.

Напередодні голосування один з депутатів сейму Микола Кабанов запропонував вилучити із заборони пам’ятні заходи в місцях військових поховань та біля пам’ятників загиблим на війні.

Проте парламентська комісія з громадських справ та прав людини, вислухавши представників силових відомств та міністерства закордонних справ, відхилила цю пропозицію.

Нині в Латвії заборонено публічне використання прапорів, гербів і гімнів колишнього СРСР та її республік – крім випадків, коли це не пов’язане з прославленням радянського режиму чи виправданням скоєних їм злочинів.

Офіційна представниця МЗС Росії Марія Захарова, коментуючи ухвалені парламентом Латвії поправки, назвала дії влади балтійської країни “реінкарнацією фашизму”.

У Росії “георгіївська стрічка” багато років є одним з головних символів святкування перемоги в так званій “Великій Вітчизняній війні” – так у Росії називають період Другої світової війни з 1941 року по 1944-й, після нападу Німеччини на СРСР. У 2014 році стрічка стала символом так званої “російської весни” – пропагандистської кампанії, яка супроводжувала окупацію Криму та надавала підтримку сепаратистським рухам на Сході України.

Нагадуємо, відповідно до Закону України “Про внесення зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо заборони виготовлення та пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки” №2031- VIII публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення призводить до адміністративної відповідальності.

Детальніше про появу “георгіївської стрічки” та чому її не використовують в Україні можна почитати тут.

Liked the article?
Help us be even more cool!