ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Латвія заборонила трансляцію всіх російських телеканалів

06.06.2022, 13:52

Національна рада з електронних ЗМІ Латвії (NEPLP) заборонила транслювати в країні всі 80 російських телеканалів, повідомляє Delfi.

За словами голови ради Івара Аболіньша, рішення ухвалили, спираючись на нову законодавчу норму. Вона передбачає, що в Латвії не можуть працювати програми, зареєстровані в країні, яка загрожує незалежності та територіальній цілісності іншої країни.

Це рішення набирає чинності 9 червня і діятиме доти, доки росія не припинить війну і не віддасть Криму.

Під заборону потрапили такі канали, як E TV, Ілюзіон+, "Кіно24", "Мир ТВ", "Полювання та риболовля", "Перець", "Російський Ілюзіон" та інші.

Рішення про блокування російських каналів, зокрема розважальних, NEPLP ухвалив на початку березня. Компанія Global Media, яка працює над ретрансляцією цих телеканалів у Латвії, подала позов із проханням зупинити це рішення. 29 квітня Адміністративний суд вирішив тимчасово повернути до латвійського ефіру російські телеканали "THT – Комеді", TNT4 International, "П'ятниця", KHL TV Channel та TNT Music. Суд пояснив своє рішення тим, що NEPLP не зміг аргументувати, як розважальні канали загрожують державній безпеці Латвії.

NEPLP оскаржив це рішення в суді вищої інстанції. 26 травня сейм в остаточному читанні ухвалив поправки до закону про електронні ЗМІ, які наділяють Національну раду з електронних ЗМІ (NEPLP) правом обмежувати іноземні програми, якщо їх роблять у країнах, що загрожують суверенітету інших країн.

Liked the article?
Help us be even more cool!