ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

КВУ зафіксував передвиборчу агітацію без зазначення вихідних даних

10.01.2019, 15:15
Фото - cvu.org.ua

Комітет виборців України (КВУ) повідомляє про перші факти незаконної агітації на виборах Президента України. Про це повідомляється на сайті громадської організації.

Як зазначає КВУ, у Києві та інших регіонах України розміщено білборди з агітацією на користь Сергія Капліна та Андрія Садового, які не мають вихідних даних (відомості про установу, що здійснила друк, тираж, інформація про осіб, відповідальних за випуск, замовники відповідних матеріалів). Це, наголошує КВУ, є порушенням ч.3. ст. 59 Закону “Про вибори Президента України”.

За інформацією КВУ, ці білборди було розміщено за кілька місяців до початку виборчого процесу, однак після офіційної реєстрації Капліна та Садового вони вважаються передвиборчою агітацією, а тому мають розміщуватися із обмеженнями, встановленими Законом “Про вибори Президента України”. Зокрема, містити вихідні дані та оплачуватися із виборчих фондів кандидатів.

Також КВУ вбачає незаконну агітацію в рекламних матеріалів на користь Валентина Наливайченка, що розміщені в низці українських інтернет-видань. Організація припускає, ці матеріали не були оплачені із виборчого фонду кандидата, оскільки були розміщені ще до його офіційної реєстрації.

“Частина кандидатів розмістили рекламні матеріали за кілька місяців до початку виборчої кампанії і тоді вони не вважалися передвиборчої агітацією. Однак після офіційної реєстрації С.Капліна, А.Садового та В.Наливайченка всі матеріали, що агітують голосувати “за” чи “проти” цих осіб, мають бути розміщені відповідно до виборчого законодавства”, – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Активні рекламні кампанії також проводять інші потенційні кандидати. “Незважаючи на те, що до дня офіційної реєстрації формально вони не порушують норми чинного законодавства, такі дії свідчать про свідомі маніпуляції та публічну неповагу до основних принципів демократичних виборів”, - зазначає КВУ.

КВУ закликає як офіційно зареєстрованих, так і потенційних кандидатів не порушувати чинне законодавство та принципи демократичних виборів і прибрати незаконну агітацію. При цьому, зазначає організація, якщо кандидати заявляють, що не мають відношення до вже розміщених агітаційних матеріалів, то вони мали б звернутися до суду.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!