ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Крим.Реалії та Радіо Свобода стали доступні на ТОТ через браузер Ceno

Сайти Крым.Реалии та української служби Радіо Свобода відтепер можна безперешкодно читати в Криму та на інших окупованих РФ територіях України за допомогою браузера Ceno, обходячи в такий спосіб блокування російської влади. Про це повідомляє Крим.Реалії.

Для цього потрібно завантажити й встановити браузер Ceno з PlayMarket або F-droid (для користувачів пристроїв з операційною системою Android). Для безпеки користувачів розробники рекомендують користуватися браузером не в загальнодоступному, а в персональному режимі (Personal Mode).

Ceno (Censorship.No!) – мобільний браузер канадської компанії-розробника eQualitie, яка створює децентралізовані інтернет-сервіси для підтримки більш рівноправної мережі. Браузер побудовано на базі Mozilla Fennec, що використовує архітектуру пірингової (p2p або torrent) мережі для обміну даними та контентом між користувачами.

Фото – ain.ua

Особливість браузера Ceno – кешування сайтів, які заборонені в країнах з авторитарними режимами, та доставлення кешу за допомогою альтернативних технологій усередину таких країн. Дзеркало сайту також входить до складу цього кешу і через браузер Ceno доступне як у Криму та на інших окупованих РФ територіях України, так і в самій Росії.

Тому доступ через браузер Ceno до українських ресурсів, заборонених РФ, буде відбуватися без VPN, реєстрації і персональних даних, а також навіть у разі відключення Росії від зовнішніх інтернет-каналів.

Щоб знизити безпекові ризики на випадок, якщо вас зупинять військові РФ чи представники окупаційних адміністрацій та інших підконтрольних РФ органів, розробники Ceno радять:

  • відвідувати сайти в персональному режимі (Personal Mode). Якщо заходити на ресурси в загальнодоступному режимі перегляду, IP-адреса реєструється в мережі BitTorrent і може бути пов’язана із сайтами, які відвідував користувач;
  • змінити піктограму браузера Ceno: меню браузера – налаштування – налаштування панелі інструментів – змінити іконку застосунку;

Ceno не зберігає жодних особистих даних (логіни, файли cookie), однак на додачу до цього користувач може миттєво очистити всі дані браузера на пристрої, натиснувши на піктограму мітли в адресному рядку або через меню – налаштування – видалити дані перегляду.

Як повідомляв ІМІ, на тимчасово окупованих територіях України через браузер Ceno раніше стали доступними сайти suspilne.media, “Української правди” та Громадського радіо.

Liked the article?
Help us be even more cool!