ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Крим посів 201-ше місце з 210 у звіті Freedom House про політичні права і громадянські свободи

12.04.2021, 18:00
Фото – Крим.Реалії
Фото – Крим.Реалії

Міжнародна правозахисна організація Freedom House визнала окупований Росією Крим невільним: 201-ше місце з 210 за доступом людей до політичних прав та громадянських свобод. Про це йдеться у звіті Freedom House про політичні права та громадянські свободи, повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ).

У звіті Крим позначений як невільний і отримав украй низький бал – 7. Саме стільки балів або менше отримали лише кілька країн і територій, такі як Північна Корея, Сирія, окуповані РФ окремі території Донецької та Луганської областей, Саудівська Аравія, Екваторіальна Гвінея, Туркменістан, Еритрея, Тибет і Сомалі.

“Окупаційний уряд у Криму жорстко обмежує політичні й громадянські права, блокує на території півострова доступ до незалежних ЗМІ, застосовує російське антитерористичне законодавство в політичному переслідуванні громадян, які не згодні з діями окупаційної влади. Багато українців були депортовані або вимушено покинули Крим”, – йдеться у звіті.

У документі також зазначається, що в Криму серйозно обмежено свободу ЗМІ. Журналісти в Криму ризикують наразитися на переслідування, арешт і тюремне ув’язнення за виконання своєї роботи. Суворо обмежено свободу зібрань. Публічні заходи не можуть проводитися без дозволу влади. Повідомляється, що коментарі в соціальних мережах відстежуються владою.

“ФСБ заохочує жителів повідомляти про осіб, які висловлюють протест проти анексії, а атмосфера страху і залякування серйозно перешкоджає приватному обговоренню політичних питань. ФСБ часто порушує кримінальні справи проти тих, хто критикує окупацію й утиск кримських татар”, – повідомляється у звіті.

У звіті окупованому Криму присвячено окремий розділ, заснований на фактах, які зібрала Кримська правозахисна група. Автор розділу – голова правління КПГ Ольга Скрипник.

Freedom House оцінює доступ людей до політичного права та громадянських свобод у 210 країнах і територіях.

Liked the article?
Help us be even more cool!