ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Кремінь просить підтримки української мови в Києві

14.01.2022, 11:59

У 2021 році кожну четверту-п'яту скаргу про порушення мовного закону зафіксовано в Києві. Загалом було 3574 звернення. Про це сказав мовний омбудсмен Тарас Кремінь в ефірі Українського радіо, повідомляє Ліга.

"Жителі столиці скаржилися на відсутність україномовних версій інтернет-магазинів, на обслуговування недержавною мовою, фіксували порушення у сфері освіти, зовнішньої реклами", – наголосив він.

Кремінь звернувся до столичної та обласної влади з проханням втрутитися в ситуацію та затвердити програму розвитку мови. За його словами, такі вже існують у Харківській та Кіровоградській областях.

Омбудсмен пропонує запровадити мережу безоплатних курсів з вивчення української мови, створити майданчики, де держслужбовці зможуть скласти іспит на знання мови, і здійснювати позаплановий контроль тих галузей, які є проблемними.

Як повідомляв ІМІ, в Україні 16 липня 2019 року набув чинності Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. 25 квітня 2019 року Верховна Рада України ухвалила закон у цілому.

Згідно з документом, єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська, її статус як єдиної державної мови зумовлений державотворчим самовизначенням української нації. Цей закон також регулює функціонування і застосування української мови як державної у сферах суспільного життя по всій території України.

 
Liked the article?
Help us be even more cool!