ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Кременчуцькі журналісти просять Януковича і Пшонку захистити їх від тиску місцевої влади

30.11.2012, 05:52

Члени Кременчуцької міської організації НСЖУ, представники ЗМІ і громадських організацій звернулись до президента України Віктора Януковича, Генерального прокурора Віктора Пшонки, голови Полтавської обласної державної адміністрації Олександра Удовіченка та голови НСЖУ Олега Наливайка з проханням провести перевірку фактів порушення прав засобів масової інформації з боку посадових осіб органів місцевого самоврядування Кременчука.

Відповідне звернення з приводу утисків свободи слова в Кременчуці підписали члени Кременчуцької міської організації НСЖУ, представники ЗМІ і громадських організацій, повідомляє “ТелеграфЪ”.

При цьому видання зауважує, що рішення про те, що кожен підпише заяву особисто, було прийнято після того, як голова Кременчуцької міської організації НСЖУ Федір Чужа відмовився підписати відповідне звернення. Хоча 28 листопада видання опублікувало повідомлення, що це звернення підписали Чужа і секретар міської організації НСЖУ Олександр Курилов.

У зверненні журналісти наводять приклади утисків свободи слова в Кременчуці. Зокрема, пишуть про порушення прав працівників телекомпанії «Візит», газети «Кремінь», а також про обмеження доступу до публічної інформації.

«Незважаючи на те, що раніше журналістське співтовариство вже зверталася безпосередньо до мера Кременчука Олега Бабаєва з проханням припинити практику порушення прав журналістів, наших колег з різних засобів масової інформації все ж гноблять. Зокрема, 16.11.2012 року редакція опозиційної газети «Кремінь» отримала лист-попередження з підписом міського голови, в якому йдеться про непродовження договору оренди та вимогу звільнити орендоване приміщення після закінчення договору (через 4 місяці). Міськвиконком прийняв рішення майже в таємному режимі. Оскільки заздалегідь його проект не був оприлюднений, як це передбачає Закон України «Про доступ до публічної інформації» - ні на сайті міської ради, ні іншим законним чином», - сказано в зверненні.

Також у зверненні зазначено, що незважаючи на неодноразові звернення редакції газети «Кремінь» до міського голови та виконкому Кременчуцької міської ради, посадові особи постійно відмовляли їй у наданні орендованого комунального приміщення в безстрокову оренду. Ці дії чиновників редакція газети вважає помстою за критичні публікації на адресу міського голови Олега Бабаєва і його підлеглих.

Крім того, йдеться у зверненні, вже більше півроку постійний тиск з боку міської влади Кременчука здійснюється на приватну телекомпанію «Візит». “Журналісти цього телеканалу постійно стикаються з випадками необгрунтованих відмов надавати їм публічну інформацію з боку чиновників і посадових осіб підпорядкованих комунальних установ”, - зазначено у зверненні.

Журналісти запевняють, що міський голова Олег Бабаєв кілька разів публічно погрожував власникам телеканалу «Візит» застосувати «жорсткі методи реагування» за те, що телеканал нібито не транслює його виступів. У той же час, угоди з телеканалом «Візит» про оприлюднення офіційної інформації, як це передбачає Закон України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», міськвиконком не уклав. “У таких умовах спроби мера Олега Бабаєва вказувати журналістам приватного телеканалу, кого і скільки їм показувати, є не чим іншим, як втручанням у редакційну політику засобу масової інформації. Про постійний тиск на телеканал заявив Олександр Мельник, власник телеканалу «Візит». Зокрема, він вважає формою тиску і підготовлений на останній сесії Кременчуцької міської ради 27 листопада проект рішень про дострокове розірвання договорів оренди землі з підприємствами, які є його власністю (яхт-клуб «Посейдон» і МАФи на КП «Ринок Ново-Іванівський»)”, - йдеться у зверненні. 

Також журналісти заявляють про обмежений доступ до публічної інформації. Зокрема, нагадують про прохання оприлюднити усі проекти рішень міськвиконкому та міської ради Кременчука. Однак, йдеться у зверненні, звичайною практикою залишається дозування цієї інформації, проекти рішень з'являються на сайті нерегулярно і не в повному обсязі.

У зверненні журналісти просять провести ретельну перевірку всіх фактів порушення прав засобів масової інформації з боку посадових осіб органів місцевого самоврядування Кременчука; відновити права журналістів газети «Кремінь» та телекомпанії «Візит» шляхом скасування незаконних, неправомірних рішень і вжити заходів реагування щодо посадових осіб, винних у порушенні прав журналістів; зобов'язати чиновників місцевого самоврядування суворо дотримуватися Конституції України та вимог законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію», «Про державну підтримку та соціальний захист журналістів», «Про телебачення і радіомовлення» та інших законодавчих актів, які гарантують свободу слова і свободу творчої діяльності журналістів.

«Звертаємося до всього журналістського співтовариства, народних депутатів України, громадських та правозахисних організацій з проханням взяти під громадський контроль ситуацію зі свободою слова в Кременчуці. Не допустити згортання і чи не єдиного завоювання демократії - свободи слова, знищення та доведення до економічних труднощів незалежних від влади ЗМІ», - сказано в зверненні.

30 листопада прокуратура Полтавської області повідомила, що розпочала перевірку фактів, викладених у зверненні журналістів Кременчуцької міської організації НСЖУ. 

Liked the article?
Help us be even more cool!