ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Конституція України потребуватиме змін після перемоги у війні – Стефанчук

29.06.2023, 11:47
Фото – УНІАН
Фото – УНІАН

Конституція України потребуватиме змін після перемоги у війні проти Росії. Про це заявив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук 28 червня в ефірі національного телемарафону “Єдині новини UAразом”, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Після нашої спільної перемоги, безумовно, виникне необхідність перегляду тих чи інших положень (Конституції України. – Ред.). Наприклад, я не впевнений, що після перемоги України в Конституції України має залишатися положення статті 10, яке дає пріоритет для російської мови. Я не переконаний, що має залишатися ціла низка інших положень, які є результатом компромісу”, – сказав він.

Він наголосив, що Конституції буде необхідна модернізація. Якою конкретно вона має бути, за словами спікера, стане зрозуміло в результаті відкритої дискусії після перемоги України в розв'язаній Росією війні.

Довідково. Стаття 10 Конституції України передбачає, що державною мовою в Україні є українська. Водночас в Україні “гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України”. 

“Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування. Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом”, – йдеться в статті 10 КУ.

Liked the article?
Help us be even more cool!