ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Компанія IBM заборонила персоналу використовувати флешки

11.05.2018, 15:58
Фото - rogor.ge

Американська електронна корпорація IBM заборонила своїм працівникам використовувати носії інформації, такі як флешки та SD-картки. Причиною стала можлива “фінансова та репутаційна” шкода, яку б зазнала компанія у випадку втрати даних, повідомляє ВВС з посиланням на видання The Register.

Разом з тим персонал IBM для обміну інформацією зможе використовувати внутрішню мережу.

Про нове рішення співробітникам IBM повідомила головний офіцер з питань безпеки Шамла Найду. Деяким відділам IBM заборонили користуватися накопичувачами інформації протягом певного часу. Це рішення компанія імплементує по всьому світу.

Очікують, що персонал IBM припинить використовувати ці пристрої до кінця травня.

“Ми регулярно переглядаємо та покращуємо наші стандарти безпеки та практики, аби захистити як IBM, так і наших клієнтів у зв'язку зі зростанням загроз”, - сказав речник IBM, коментуючи це рішення компанії.

Проте експерти з питань безпеки зазначають, що рішення про заборону використання таких накопичувачів може створити проблему.

“Це сміливий крок IBM, оскільки USB-пристрої несуть реальний ризик. Часто дуже легко витягти дані з компанії за допомогою цих пристроїв, а також ввести шкідливе програмне забезпечення”, - сказав експерт з питань безпеки Кевін Б'юмонт.

Однак, за його словами, IBM може зіткнутися з проблемами в реалізації цього рішення. “Технічно досить легко контролювати доступ до флешок, а також відстежувати, які дані на них можна скопіювати”, - сказав Бьюмонт.

“Насправді це може бути проблемою, відразу легко виявити співробітників, які використовують їх для законних ділових цілей. Тому це потребуватиме, аби персонал змінював свої звички на робочому місці”, - вважає експерт.

Виконавчий директор компанії з безпеки 1E Сумір Карай вважає, що це рішення IBM було “надмірною реакцією” служби безпеки компанії, яка не розуміє, що існує багато різних способів передачі даних як всередину організації, так і з неї.

“Заборона USB-пристроїв не перешкоджає людям викрадати дані”, - сказав він. За словами експерта, дані з FTP-сервера можна так само легко втратити.

Це рішення американська корпорація ухвалила на фоні рішення Євросоюзу про посилення регулювання передачі даних. Нові правила ЄС набрали чинності 25 травня, вони накладають великі штрафи на організації, які недостатньо захищають конфіденційну інформацію.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!