ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Комітет свободи слова закликав міжнародні організації проконтролювати розслідування вбивства журналіста Орхана Джемаля

07.08.2018, 13:31
Фото - Радіо Свобода

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики звертається до міжнародних організацій із закликом взяти під особливий контроль та забезпечити незалежне міжнародне розслідування жорстокого вбивства журналіста Орхана Джемаля та двох російських журналістів. Про це йдеться у зверненні комітету, оприлюдненому на сайті комітету.

З таким закликом комітет звернувся, зокрема, до Організації Об'єднаних Націй, Ради Європи, Організації з безпеки і співробітництва в Європі, організацій “Репортери без кордонів”, “Міжнародна підтримка медіа” (IMS), Freedom House, Комітету захисту журналістів (CPJ).

Комітет наголошує на тому, що кожен випадок вбивства журналістів є наступом на свободу слова, а безкарність таких злочинів створює загрози для демократії.

“Ми особливо відзначаємо, що журналіст Орхан Джемаль відомий своєю сміливою громадською позицією, жорсткою та послідовною критикою політики російської влади. Зокрема, він різко засуджував окупацію та анексію Криму, виступав на захист прав кримських татар, об’єктивно висвітлював події на Сході України, діяв як справжній журналіст всупереч підходам російської пропаганди”, - зазначає комітет.

Таком комітет підкреслює, що у Центральноафриканській Республіці Орхан Джемаль та знімальна група спільно з проектом “Центр управління розслідуваннями” працювали над розслідуванням “Російські найманці”, а саме знімали документальний фільм про ПВК “Вагнер”.

Комітет вважає, що наразі є всі підстави вважати, що це вбивство не було випадковістю, і цей злочин міг бути одночасно намаганням приховати правду та помстою за журналістську діяльність

“Не можна ігнорувати і той факт, що непоширення певних матеріалів та інформації є найбільш вигідним саме для представників влади Російської Федерації. Тому Комітет наполягає на необхідності проведення міжнародного розслідування, яке б встановило і виконавців, і замовників цього злочину”, - йдеться у зверненні комітету.

Комітет звертається до українських колег підтримати проект, над яким працював Орхан Джемаль.

“Вбивство Орхана Джемаля має бути розслідувано, а проект, над яким він працював, повинен бути продовжений і підтриманий журналістською спільнотою у різних державах. Лише спільно ми можемо діяти проти безкарності злочинів проти журналістів”, - зазначено у зверненні.

Як повідомляв ІМІ, 31 липня стало відомо, що у Центральноафриканській Республіці вбили трьох російських журналістів: Орхана Джемаля, Олександра Расторгуєва та Кирила Радченка, які знімали документальний фільм про діяльність в цій країні російської приватної військової компанії “Вагнер”.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!