ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Комітет Ради підтримав законопроєкт про заборону УПЦ МП в Україні

09.12.2022, 17:39
Фото – СБУ
Фото – СБУ

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту ухвалити в першому читанні законопроєкт про заборону діяльності в Україні російської православної церкви та пов’язаних з нею релігійних організацій.

Про це Укрінформу повідомила заступниця голови комітету, заступниця керівника парламентської фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук.

“Рекомендували Верховній Раді ухвалити в першому читанні законопроєкт №8221 “Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій”, – зазначила вона.

Кравчук розповіла, що документ передбачає встановлення заборони діяльності російської православної церкви на території України, релігійних організацій, які безпосередньо або як складові частини іншої релігійної організації входять до структури РПЦ, а також релігійних центрів, що входять до складу чи визнають підлеглість у канонічних, організаційних, інших питаннях РПЦ.

Також у проєкті зазначається, що достроково припиняються всі правочини, пов’язані з використанням майна (оренди, найму, лізингу тощо), строк дії яких не закінчився, укладені між резидентами України з відповідною забороненою іноземною релігійною організацією, а також з юридичними особами, власником, учасником, акціонером яких вона є.

Окрім того, пропонується визначити особливості найменування релігійних організацій, зокрема можливість релігійної організації використовувати у своїй назві (як повній, так і скороченій), найменуванні слово “православний” або “православна” у відповідних відмінках лише в разі, якщо ця релігійна організація в канонічних та організаційних питаннях підлегла Православній церкві України.

Нагадаємо, глава РПЦ патріарх Кирил підтримав агресію Росії, заявивши, зокрема, що у війні проти України російські солдати виконують своє “покликання” та “обов'язок” перед батьківщиною та суспільством, тому їхні дії можна порівняти з “самопожертвою”. За словами кирила, загиблим солдатам РФ будуть прощені всі їхні гріхи.

Водночас Служба безпеки України впродовж останніх тижнів проводить обшуки в церквах, які належать до Української православної церкви (московського патріархату). Під час цих обшуків виявляють проросійську літературу, мільйони готівки російськими рублями та осіб з радянськими документами.

Liked the article?
Help us be even more cool!