ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Комітет інформполітики рекомендував доопрацювати проєкт, що дозволяє анулювати ліцензію ТРК без рішення суду

19.11.2020, 10:33
Фото – скриншот з відео Крим.Реалії
Фото – скриншот з відео Крим.Реалії

Члени Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендували повернути авторам на доопрацювання проєкт закону №3196-д щодо вдосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України, повідомляє “Детектор медіа”. 

За словами голови комітету Микити Потураєва, СБУ потребує оновленого законодавства, але комітет не може погодитися з правовими нормами щодо медіа.

Заступниця голови комітету Євгенія Кравчук поінформувала, що до комітету звернулася низка громадських правозахисних організацій, які розкритикували низку положень законопроєкту. Зокрема, можливість для СБУ робити подання про скасування ліцензій мовника без судового рішення. Також норму про те, що за підписом голови СБУ можна приховати будь-яку інформацію без пояснень, що суперечить нормам закону про доступ до публічної інформації.

На думку Євгенії Кравчук, усім зрозуміло, що є інформація, яку не можна розголошувати, і це питання вже законодавчо врегульовано. 

“Є класифікація такої інформації, це врегульовано законом про доступ до публічної інформації. А тут ми матимемо порушення цього законодавства. Також з’являється можливість блокування сайтів без рішення суду, що також не відповідає європейській практиці й сучасній практиці загалом. Коли в нас були обговорення законопроєкту про медіа, то ми неодноразово наголошували: не можна закривати сайти без рішення суду. У деяких країнах регулятор має право анулювати ліцензію без рішення суду, але ми на це не пішли”, – сказала вона, додавши, що профільний підкомітет вирішив рекомендувати відправити цей проєкт на доопрацювання.

Член комітету Гео Лерос вважає, що в цьому проєкті є єдина нормальна норма – про те, що СБУ не розслідуватиме економічних злочинів. “А все решта є узурпацією влади в руках голови СБУ. Зняття з виборів партій, анулювання ліцензій без рішення суду. Цього в жодному разі не можна допустити”, – сказав він. 

Гео Лерос нагадав, що на зустрічі з фракцією “Слуга народу”, яка відбувалася в ОП, за участю президента і голови СБУ Івана Баканова, всім повідомили, що на кожного є тека з інформацією. “І якщо хтось зробить щось не те, то щоб ви знали. Я вважаю це незаконним збором інформації про особу. Тому не можна наділяти СБУ ще більшими повноваженнями. Я пропоную відхилити цей проєкт”, – додав він.

Більшість членів комітету підтримала пропозицію рекомендувати головному Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки відправити цей проєкт авторам на доопрацювання.

Нагадаємо, 10 березня 2020 року президент Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт №3196 про зміни до закону про СБУ. У травні його передали на доопрацювання в профільний Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки. 26 жовтня 2020 року група народних депутатів зареєструвала доопрацьований законопроєкт №3196-д.

2 листопада Національна асоціація медіа закликала депутатів повернути на доопрацювання законопроєкт №3196-д “Про внесення змін до Закону України "Про Службу безпеки України" щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України”. НАМ заявила про неприпустимість анулювання ліцензій ТРК за поданням СБУ без рішення суду.

17 листопада Інтернет-асоціація України закликала Верховну Раду доопрацювати законопроєкт № 3196-д. ІнАУ вважає, що законопроєкт безпідставно розширює повноваження СБУ, зокрема у сфері телекомунікацій.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!