ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Коаліція РПР закликає повернути історію України до обов’язкових предметів для вступу до вишу

30.01.2023, 13:17
Фото – maup.km.ua
Фото – maup.km.ua

Коаліція “Реанімаційний Пакет Реформ”, до якої входить 26 громадських організацій, закликала Міністерство освіти й науки повернути історію України до переліку обов’язкових предметів національного мультипредметного тесту (НМТ).

Про це йдеться в заяві коаліції, оприлюдненій на її сайті.

“Вилучення обов’язкового іспиту з історії України під час повномасштабної війни з Росією негативно впливатиме на формування національної свідомості випускників шкіл, а відтак і на національну безпеку в довгостроковій перспективі. Вважаємо, що такий крок направлений проти українського державотворення й формування національної свідомості суспільства. Ці помилки можуть коштувати життя багатьом українцям у майбутньому.   

Історія України – це засадничий предмет, який формує в учнів національну пам’ять, національну свідомість, розуміння важливих історичних процесів та їхніх причинно-наслідкових зв’язків”, – йдеться в заяві. 

РПР зазначила, що повномасштабна війна розпочалася великою псевдоісторичною лекцією президента Росії Володимира Путіна, а метою Росії в повномасштабній війні є не просто знищення українців та їхніх домівок, але й нашої культури та національної пам’яті.

“Історія для Росії – це окремий інструмент у війні, в якому вона системно впродовж багатьох років насаджує через інформаційний простір Україні та світу дезінформаційні наративи про нібито не існування українців як окремої нації, заперечення існування української мови та культури тощо”, – йдеться в заяві.

Крім того, РПР вважає симптомом, що 2021 року 18% учасників ЗНО не набрали навіть мінімального прохідного бала з історії України, “тобто не мали базових знань про минуле країни, незалежність та територіальну цілісність якої виборюють наші захисники та захисниці”.

“Прибрати історію України як обов’язковий предмет з НМТ – це допомагати Росії перемагати в головах наших абітурієнтів. Ми, представники громадянського суспільства, вимагаємо в Міністерства освіти й науки повернути історію України в перелік обов’язкових іспитів національного мультипредметного тесту”, – йдеться в заяві.

Нагадаємо, 20 січня міністр освіти й науки Сергій Шкарлет повідомив, що історія України не буде обов’язковим предметом під час складання національного мультипредметного тесту у 2023 році для вступу до закладів вищої освіти. 

НМТ складатиметься з двох обов’язкових предметів (української мови та математики) та одного додаткового предмета за вибором вступника з переліку: історія України, іноземна мова (англійська, французька, німецька, іспанська), фізика, хімія, біологія.

У 2020 році з обов’язкових предметів ЗНО вилучили й українську літературу.

Liked the article?
Help us be even more cool!