ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Коаліція “За вільний Інтернет” подала до суду на РНБО, СБУ та МІП

22.11.2018, 15:19
Фото - Фейсбук коаліції "За вільний Інтернет"

Коаліція “За вільний Інтернет” ініціювала дві стратегічні судові справи проти Мінінформполітики, РНБО та СБУ, щоб припинити практику непрозорого застосування санкцій до інтернет-ресурсів. Про це повідомляється на сторінці коаліції у Фейсбуку.

У першій справі коаліція оскаржує відмову Міністерства інформаційної політики повідомити, за якими критеріями та методологією складають списки сайтів/ресурсів, які нібито поширюють інформацію “з ознаками порушення законодавства України” та доступ до яких рекомендується заборонити. Такі переліки Міністерство передає до СБУ, яка може виносити їх на розгляд РНБО для застосування санкцій. На думку МІП, запитувана інформація є службовою, а тому її не можна розголошувати.

Друга справа – щодо відмови Ради національної безпеки і оборони та Служби безпеки України надати копії документів з пропозиціями щодо застосування такого виду санкцій, як “заборона інтернет-провайдерам надання послуг з доступу користувачам мережі Інтернет до ресурсів”. На підставі цих документів РНБО вимагає блокувати понад 200 інформаційних ресурсів та популярних російських соцмереж. На думку СБУ, до якої РНБО переспрямувала запит, така інформація має бути обмеженою в доступі, бо її розголошення “може завдати шкоди особі, суспільству і державі”.

Юристка коаліції “За вільний Інтернет” Віта Володовська вважає незаконними та необґрунтованими відмови в наданні інформації про критерії та методології відбору сайтів для блокування. “Ця інформація має безпосередній стосунок до того, як органи влади виконують свої повноваження, на підставі чого вони приймають рішення, які суттєво впливають не лише на власників веб-сайтів, але і в цілому на користувачів Інтернету. Тобто йдеться про суспільно важливу інформацію, яка не може обмежуватись у доступі. Тим паче коли сайти блокують не за рішенням суду, а на розсуд окремих органів влади”, – сказала юристка.

Позивачами у справах виступають юристка коаліції Віта Володовська та медіа-експертка Надія Бабинська. Запити на інформацію, надіслані коаліцією, відповіді МІП, СБУ та РНБО, а також тексти судових позовів доступні тут: https://goo.gl/QWfK7q. Обидві скарги розглядатимуться Окружним адміністративним судом міста Києва.

Президент України Петро Порошенко ввів у дію два рішення РНБО про санкції (№133/2017 та №126/2018), які, зокрема, містили “заборону інтернет-провайдерам надання послуг з доступу користувачам мережі Інтернет до ресурсів”.

Коаліція “За вільний Інтернет” була створена у травні 2018 року і об’єднала ГО “Платформа прав людини”, ГО “Лабораторія цифрової безпеки”, ГО “Центр інформації про права людини”, ГО “Кримська правозахисна група”, Представництво Freedom House в Україні та Миколу Костиняна.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!