ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Книжка українських авторів увійшла до добірки найкращої дитячої літератури – 2023 від NYT

Книжка Мар’яни й Тараса Прохаськів "Хто зробить сніг" увійшла до рейтингу найкращих книжок для дітей та підлітків 2023 року від The New York Times, пише "Українська правда".

До добірки ввійшли 18 дитячих книжок.

"Ця мила, дивна, злегка філософська книжка, проілюстрована м'якими простими малюнками, вперше видана в Україні, розповідає про новонароджених кротів-близнюків, які живуть у вигаданій лісовій спільноті. Назва походить від віри кротів у те, що коли вони помруть, то піднімуться до хмар і зроблять сніг для тих, хто залишився на землі", – написали укладачі добірки.

"Хто зробить сніг" – перша книжка для дітей авторства Мар’яни і Тараса Прохаськів. Для Мар’яни Прохасько вона також стала першим досвідом у ролі ілюстраторки. 

До рейтингу The New York Times потрапила версія в англомовному перекладі Бориса Дралюка і Дженіфер Крофт видавництва Elsewhere Editions. Оригінальну книжку випустило Видавництво Старого Лева.

"Хто зробить сніг" отримала низку нагород в Україні. Зокрема, книжка стала переможцем конкурсу "Книга року ВВС" – 2013 у номінації "Дитяча Книга року ВВС" – 2013, також отримала премію "ЛітАкцент року" – 2013 у номінації "Поезія і проза для дітей", посіла перше місце рейтингу "Книжка року" – 2013 у номінації "Дитяче свято".

Серед світових досягнень – "Хто зробить сніг" увійшла до світового каталогу  "The White Ravens" Міжнародної молодіжної бібліотеки у 2014 році.

Liked the article?
Help us be even more cool!