ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Кіберполіція знешкодила VPN-сервіс, який використовували для кібератак у 10 країнах

18.01.2022, 15:28
Фото – npu.gov.ua
Фото – npu.gov.ua

Кіберполіція спільно з іноземними колегами знешкодили мережу VPN-сервісу, який використовували кіберзлочинці для атак вірусами-шифрувальниками.

Про це повідомляється на сайті Національної поліції.

Так, правоохоронці отримали доступ до 15 серверів у 10 країнах, на яких розміщувався VPN-сервіс. Наразі інфраструктуру мережі, яка використовувалася, зокрема, і в Україні, у кіберзлочинах, заблоковано.

Поліцейську спецоперацію проводили працівники Департаменту кіберполіції спільно зі слідчими Головного слідчого управління Нацполіції, Офісом генерального прокурора, колегами-правоохоронцями Німеччини, Нідерландів, Канади, Чеської Республіки, Франції, Угорщини, Латвії, Великобританії та США під керівництвом Європолу та Євроюсту.

“Правоохоронці зацікавилися провайдером після того, як численні розслідування підтвердили використання злочинцями вказаного VPN-сервісу для контролю бот-мереж і розповсюдження шкідливих програм. VPN-сервіс пропонував послуги на основі технології OpenVPN і 2048-бітного шифрування для маскування ip-адрес та забезпечення анонімності в інтернеті”, – йдеться в повідомленні.

Сервіс користувався популярністю серед кіберзлочинців. Зокрема, на території Німеччини встановлено понад 150 фактів зараження вірусом типу ransomware, який поширювався з використанням вказаного VPN-сервісу. Потерпілі сплатили хакерам близько 60 мільйонів євро викупу.

Правоохоронці встановлюють причетних до атак вірусами-шифрувальниками з використанням заблокованого VPN-сервісу.

Liked the article?
Help us be even more cool!